" /> Mirza aday olmayacağını açıkladı – Marmara Olay

 • DOLAR
  %1,14
 • EURO
  %1,25
 • ALTIN
  %0,70
 • BIST
  %3,37
Mirza aday olmayacağını açıkladı

Mirza aday olmayacağını açıkladı

31 Mart yerel seçimlerinde partisi tarafından aday gösterilmemesinin ardından ismi Demokratik Sol Parti ile anılan Belediye Başkanı Dursun Mirza, hiçbir partiden aday olmayacağını açıkladı. Bandırma Belediye Meclisi’nde geniş katılımlı bir toplantı düzenleyen Mirza, aday olması halinde üçüncü bir ismin belediye başkanı seçilmesinin söz konusu olabileceğini, aday olmayarak iyi bir Cumhuriyet Halk Partili olduğunu bir kez daha gösterdiğini söyledi. Aday olması konusunda tabandan ciddi baskı aldığının altını çizen Mirza, “Şahsıma yapılan tüm haksızlıklara rağmen başka bir partiden yada bağımsız olarak aday olmak içine sinmedi ve vicdanımı sızlattı. Bundan dolayı başkan adayı olmayacağım” dedi.

-Tosun ile pazarlık yapmadım
Adalıktan çekilmesi konusunda Tolga Tosun ile herhangi bir pazarlığının olmadığını dile getiren Mirza “Kendisiyle üç defa görüşme imkânı buldum. Bu görüşmelerde kendisine çekincelerimi anlattım. Meclis üyelikleri konusunda hiçbir talebim olmadı. Kendisini severim kendisiyle hiçbir hesabımda yok. Bir kez daha söylüyorum aday olmayarak partime en büyük hizmeti yaptığımı düşünüyorum. Cumhuriyet Hak Partisi’nden istifa etmeyerek mücadelesine parti içinde devam edeceğim. Aday belirleme sürecinde tavırlarından dolayı Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin ve Ahmet Akın’a yaptıkları yanlışı ve haksızlıkları her platformda dillendirmeye devam edeceğim. 45 yıldan beri CHP içinde aktif siyaset yapıyorum Kemal Kılıçdaroğlu ve Seyit Torun benim kadar CHP’li değildir” şeklinde konuştu.

-Aktif siyasetin içinde yer alacağım
Görevinin bitmesinin ardından aktif siyasete devam edeceğinin sinyali veren Mirza, ilçemim geleceğiyle ilgili yapılan yanlışları her platformda dillendirmeye devam edeceğim. Sivil toplum örgütlerinde görev alacam” şeklinde konuştu. Mirza’nın basın toplantısına CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ve İl Başkanı Serhan Sarı’da hazır bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?