Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mirza: Büyükşehir büyük işler yapsın

Bandırma Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Nisan ayı toplantısında konuşan Belediye Başkanı Mirza “Büyükşehir belediyesi büyük işler yapsın, gerisini bize bıraksın ”dedi.

Bandırma Sanayici ve İşadamları

Bandırma Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Nisan ayı olağan toplantısı Eken Prestij Otel’de yapıldı. İlçenin sorunları masaya yatırıldığı toplantıda İsmail Tunçbilek ve Aykut Kayaoğlu’nun üyelik rozetleri törenle takıldı. Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bansiad’ın kuruluşundan bu yana ilçenin gelişmesine önemli katkılar sunduğunu söyledi.

-Havanda su dövdük
Dün akşam Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Bandırma Şube Başkanlığı tarafından Keskin Düğün Salonunda bir istişare toplantısı düzenlendiğini anımsatan Mirza “Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nunda katıldığını bu toplantıda sorunlarımıza kalıcı çözümler bulmuş değiliz. Kısacası havanda su dövdük” dedi. Büyükşehir uygulamasından kaynaklanan sıkıntıların olduğunu dile getiren Mirza “Sistemden kaynaklanan sıkıntılar var. Büyükşehir Belediye sisteminin daha iyi olacağı bize anlatılmasına rağmen yaşanan bu süreçte bunun tam tersi olduğunu gördük. Gelirlerimiz azalırken hizmet alanlarımız iki katına çıktı” şeklinde konuştu.

-Bilgim yok
Güney Marmara Sanayi Projesi’nin son durumuyla ilgili kendisinin de bilgisinin olmadığını kaydeden Mirza, “Bu dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un üzerinde durduğu bir proje idi. Şu anda projeyle ilgili herhangi bir ilerleme yok. Sanayileşmeyle birlikte ortaya çıkacak konut açığına karşı 1/100000’lik çevre düzeni planlarında mevcut şehir kadar yeni konut alanları belirlendi ve planlara işlendi. Bu konuda sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum” dedi. Mirza, ilçemiz sanayinin önünü açacak 1/5000’lik imar nazım planlarının biran önce Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanması gerektiğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sahillerde gerçekleştirdiği;
Sıradaki Haber Plaj sayısı 49’a yükseldi