Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mirza: geldiler, gezdiler ve gittiler

Bandırma Belediye başkanı Dursun

Bandırma Belediye başkanı Dursun Mirza ve CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, sel baskının etkili olduğu cadde ve sokaklarda inceleme yapıp, sel mağdurlarının sorunlarını dinledi. Perşembe günü öğleden sonra ilçede etkili olan yağışlar öncesinde Meteoroloji Müdürlüğünden yağışların miktarı ve etkisi konusunda bilgi aldıklarını açıklayan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza “Meteorolojiden ldığımız bilgide metrekareye 25 litre yağış düşeceği dile getirilmesine rağmen metrekareye 150 litre yağış düştü “dedi.

-Meteoroloji yanlış bilgilendirmiş
Yağışların Bandırma’nın coğrafi konumundan dolayı 2 saat gibi kısa sürede etkili olduğunu dile getiren Mirza” Çok şükür can kaybı olmadı. Maddi hasarlarla atlattık. 250’e yakın işyeri ve konut sel baskınlarından olumsuz yönde etkilendi. Asıl görev Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Baski ve İtfaiye Müdürlüğüne ait olmasına rağmen Bandırma Belediyesi olarak Fen ve Temizlik İşlerine bağlı ekiplerimiz aktif görev yaptık. Onlarda elinden geleni yaptılar. Sonuçta geldiler, gezdiler geçmiş olsun dileklerinde bulunup gittiler. Şimdi onların yapması gereken işleri yapmak yine Bandırma Belediyesine düştü” dedi.

-Kontrolsüz kazılar sele neden oldu
İlçedeki sel baskınlarının yaşanmasında Telekom, Uedaş, Baski ve Superonline kazılarının önemli etkisinin bulunduğunu öne süren Mirza, kazılıp bırakan çukurların su yolu olarak işyerleri ve zemin katlarda sel baskınlarının yaşanmasına neden olduğunu söyledi. Mirza “Bandırmalılar olarak yol kazılarından çok şikayetçiyiz. Bandırma Belediyesinden izin almıyorlar, kazı bedellerini yatırmıyorlar. Kazıyorlar bırakıyorlar. Vatandaşımız bunu bilsin. Sorumlu kim yapan kim yapmayan kim? İfadesini kullandı.

-Tahsilat var ödeme yok
Balıkesir Alt Yapı Koordinasyon Merkezi’nin yapılan kazılarla ilgili Bandırma Belediyesine kazı bedeli ödemesi gerektiğini anımsatan Mirza, “Yılbaşından buyana bize para ödemediler. 1 milyonun üzerinde Aykome’den alacağımız var. Bandırma Belediyesi’nin Büyükşehir Belediyesi’nden alacağı bununla da kalmıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma Belediyesi adına ilçedeki her konuttan 7 TL katı atık bedeli tahsil etmesine rağmen 6 aydan buyana bu bedeller belediyemize ödenmemektedir. Bandırma Belediyesi’nin büyükşehirden 3 milyon TL katı atık bedeli alacağı bulunmaktadır. Diğer alacaklarımızla birlikte bu rakam 8 milyon TL’yi bulmaktadır” dedi.

-Akın’ı komisyonda yok
İlçede etkili olan sel baskınları sonrasında oluşan hasarın tespitine yönelik oluşturulan komisyona kendisinin davet edilmediğini öne süren CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, “Biz bu komisyona alınmamış olabiliriz. Biz zaten halkın komisyonundayız. Sel mağdurlarımız şundan emin olsunlar ki zararlarının ödenmesi konusunda her zaman sizlerin yanında olacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube
Sıradaki Haber İhbar Doğru Çıktı Otobüste Yakalandı