Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mirza gövde gösterisi yaptı

Cumhuriyet Meydanı’nda bin kişiyle aday adaylığı açıklaması yapan Belediye Başkanı Dursun Mirza, adeta gövde gösterisi yaptı.

Cumhuriyet Meydanı'nda bin kişiyle

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı. Cumhuriyet Meydanında yapılan aday adaylığı açıklamasına, Manyas Belediye Başkanı Tanjan Barçın, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ve bine yakın vatandaş katıldı. Vatandaşlar “Yaşayan kente yakışan Başkan Dursun Mirza”, “Sen ben yok. Biz varız, geleceğe Dursun Mirza ile hazırız” şeklinde pankart açtılar.

15 bin fark atacağız
Konuşmasında 2014’de yapılan seçimlerde en yakın rakiplerine 10 bin fark attıklarını anımsatan Mirza, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde ise seçmen sayısındaki artışa bağlı olarak en az 15 bin fark atacaklarını iddia eti. 2014 yerel seçimlerinde taahhüt ettiklerinin yüzde 85’inin hayata geçirdiklerini vurgulayan mirza, geçen seçim döneminde de programları arasında olmasına rağmen Livatya ve Çinçukuru projelerini kamulaştırma ve bürokratik engellerden dolayı uygulamaya koyamadıklarını söyledi. Balıkesir’in Büyükşehir olmasıyla birlikte Bandırma Belediyesi’nin yüzde 40 oranında gelir kaybına uğradığını açıklayan Mirza, buna rağmen önemli projelere imza attıklarının altını çizdi.


-Son defa adayım
31 Mart 2019’de yapılacak seçimlerde tekrar belediye başkan aday adayı olmasında değişik kesimler tarafından yapılan anket sonuçlarının önemli etkisinin bulunduğunu dile getiren Mirza, yapılan anketlerde vatandaşlarımızın yaklaşık yüzde 70’lik kısmı çalışmalarımızdan memnun. Bir dönem daha belediye başkanlığı yaparak enerjimi bu kent ve kentin çocukları için harcamaya devam edeceğim. Tek gayem Bandırma’ya 10 yıl yaptığı hizmetlerle iz bırakan bir başkan olarak aktif siyasete son vermektir” dedi.

-Kötü niyetliler var
Her seçim döneminde olduğu gibi bu dönemde de kötü niyetli kişilerin olduğunu açıklayan Mirza “Daha şimdiden belden aşağı vurmaya etekten, paçadan çekmeye başladılar. Bu tipler yine türediler, bundan sonrada türeyecekler. Geçen dönemde bazı karalamalar yapıldı 10 bin oy fark attık. Artık vatandaşlarımız bu tür şeylere inanmıyorlar. İnanmasınlar da. Biz ne söylersek doğruyu söylüyoruz. Açığız, şeffafız” ifadesini kullandı.

-Bizi yolumuzdan çeviremezsiniz
Bazı kimselerin sosyal medyada açtıkları sahte hesaplarla olmayan şeyleri varmış gibi gösterdiğini öne süren Mirza “Delikanlı gibi karşımıza çıksalar bizde cevap versek ama delikanlı değiller. Fiskosla veya sahte sosyal medya hesaplarıyla bunları yapmaya çalışıyorlar. Ama bunu başaramayacaklar bizi yolumuzdan çeviremeyecekler. Bu Kent gelişmeye büyümeye cumhuriyetin kenti olmaya, Atatürk’ün kenti olmaya, çağdaş yaşamı devam ettirmeye ve mutlu bir kent olmaya devam edecektir” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bölgemizin en önemli tarım ürünlerinin
Sıradaki Haber FİDANCILIK SEKTÖRÜ MASAYA YATIRILDI