Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mirza’dan Bostancı’ya: belediye ile gurur duy

CHP’li Bandırma Belediye Başkanı Mirza, Bostancı’nın bir Bandırmalı olarak Bandırma Belediyesi ile gurur duyması gerektiğini söyledi.

CHP'li Bandırma Belediye Başkanı

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, AK Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı’nın belediye bütçesinin yüzde 52’lik kısmının personel maaşlarına gittiği yönündeki eleştirisine yanıt verdi. Bandırma Belediye bütçesinin yüzde 52 kısmının personel maaşlarına gittiğini doğrulayan Mirza, bunun hükümetin yaptığı yeni düzenlemelerle taşeron işçileri kadroya almasından kaynaklandığını söyledi.

-Bu tüm belediyelerin sorunudur
Bu düzenleme öncesinde Bandırma Belediyesi’ndeki personel giderlerinin bütçenin yüzde 30’unu geçmediğini anımsatan Mirza, “Bu durum sadece Bandırma Belediyesi’nin değil tüm belediyelerin sorunudur. Buradan AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı’ya sormak istiyorum Balıkesir Büyükşehir, Karesi, 6 Eylül Belediyelerinin bütçelerinin yüzde kaçı personel giderlerine gidiyor? Önce çıksın onları söylesin. Birçok belediye çalışan personelinin maaşını, sosyal güvenlik pirimi ödeyemez, yatırım yapamazken iken Bandırma Belediyesi hem işçilerinin maaşlarını ödemekte hem de yatırım yapmaktadır. Bandırma Belediyesi bu konuda bir örnektir” dedi.

-Bandırma Belediyesi le gurur duy
Bostancı’nın bir Bandırmalı olarak Bandırma Belediyesi ile gurur duyması gerektiğini dile getiren Mirza, “Bandırma Belediyesi’nin kimseye borcu yok. Günlük hizmetlerini iyi yapıyor. Bunun yanı sıra büyük yatırımlar yapıyor. Maaş ve ikramiyeleri zamanında ödüyor. Devam eden projelerimiz var. Bizim hiç kimseye ihtiyacımız yok. Yeter ki gölge etmesinler, engellemesinler” ifadesini kullandı. Mirza, personel maaşını ödemek için belediyeye ait mülklerin satışının ise söz konusu olmadığını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma Ticaret Odası Başkanlığına seçildiğinden
Sıradaki Haber Herkes Yılsa Adem Yılmaz