Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Muhtarların endişeli bekleyişi

Bu haberin fotoğrafı yok

31 Mart yerel seçimleri öncesinde muhtar maaşlarının kaldırılacağı öne sürüldü. Muhtarlıkta maaşlı sistem yerine gönüllülük esaslı sistem geleceği dile getiriliyor. İddialara göre, 31 Mart yerel seçimler önce alınacak karar, Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girecek.

-Maaş ve sosyal güvence talebi arttırdı
Geçmiş dönemlerde sembolik rakamlardaki muhtarlık ücretlerinin bugün asgari ücretin üstüne çıkarılması muhtarlık müessesine olan ilgiyi arttırdığını dile getiren Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı Nur Hancıoğlu, “Muhtarlığa ilgiyi artıran en önemli nedenlerden biri de bu kesimin sosyal güvence altına alınmış olmasıdır. Artık herhangi bir sosyal güvencesi olmayan muhtarların SGK primlerini de devlet ödüyor. Açıkçası, devletin camiaya sağladığı bu yeni haklar muhtarlığa talebi patlattı. Muhtarlıkta maaşlı sistem yerine gönüllülük esaslı sistem getirilmesi halinde bu kuruma olan talebin azalmasına neden olacaktır” dedi.

-Adaylıktan çekilmeler olur
Bandırma’da toplam 54 mahallenin bulunduğunu anımsatan Hancıoğlu, 31 Mart yerel seçimler öncesinde çoğunluğunu gençler ve kadınların oluşturduğu 54 mahallede toplam 187 toplam muhtar adayı bulunmaktadır. Seçimler öncesinde maaşlı sistem yerine gönüllülük esaslı sistem geçilmesi halinde çok sayıda muhtar adayının adaylıktan çekileceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuş Cenneti Kültür ve Turizm
Sıradaki Haber ATATÜRK NEREDE ?