Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Müzisyenler can çekişiyor

Bandırma Müzisyenler Derneği Başkanı

Bandırma Müzisyenler Derneği Başkanı Feridun Demirdöğen, Eğlence sektörü çalışanlarının faaliyet durdurma kararından dolayı oluşacak mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini söyledi.

Dünyayı saran korona virüs nedeniyle alınan tedbirlerin desteklediklerini hatırlatan Demirdöğen, “İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı değerlendirme sonucu, Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinde, vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunmalarının hastalığın bulaşma riskini artıracağı belirtilerek, bu mekanların geçici süreliğine faaliyetlerinin durdurulacağı ifade edildi. Korona virüsü nedeniyle alınan bu tedbirleri sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

Faaliyetlerin geçici süreyle durması nedeniyle eğlence sektöründeki çalışanların mağduriyetlerinin de giderilmesi gerektiğinin altını çizen Demirdöğen, faaliyetlerin durduğu sürelerde eğlence sektöründe çalışanların sosyal güvenlik primleri ve maaşları ödenmeye devam edilmeli, işverenlerin iş yeri kiraları,elektrik, su,ve vergi ödemeleri bu yıl için ertelenmelidir” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edincik Merası’nın imara açılmasıyla ilgili
Sıradaki Haber Tosun’un hukuk zaferi, Danıştay kararı bozdu