Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Ne tabletleri nede internetleri var”

“Ne tabletleri nede internetleri var”

Gelecek Partisi Bandırma İlçe Başkanı Burhan Deniz, “İlçenin yoksul mahallerinden 100. yılda yaşayan öğrenciler, pandemi süreciyle birlikte geçilen Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) erişemediklerini dile getirdi.

Yoksul halkın uzaktan eğitime erişiminde sorunlar olduğunu ifade eden Deniz, “Özellikle sosyoekonomik durumu iyi olmayan düşük gelirli alt sınıflar, yoksul aile çocukları, tarım işçisi çocuklar ve dezavantajlı gruplar uzaktan eğitime ulaşamamış, sistemin dışında bırakılmışlardır” dedi. Deniz, kısıtlı imkânlarla uzaktan eğitime erişim sağlayabilen, ailenin ortak cep telefonunu kullanan çocuklar da bu süreçte internet erişimi, uygun zaman ve mekân olmayışı gibi nedenlerle eğitim haklarından mahrum edildiğini söyledi.

-Erişim gerçek anlamda sağlanmalı

İnternet erişimi olmayan öğrencilerin tespit edilerek erişiminin gerçek anlamda sağlanması gerektiğinin altını çizen Deniz, uzaktan eğitim yatırımları için MEB bütçesine ilave pay aktarılarak, tüm kullanıcılara ücretsiz internet, ihtiyacı olan öğrenci ve öğretmenlere bilgisayar, grafik tablet gibi ekipmanların temin edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.  

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. Selamlar başkanım inşallah ilk işimiz ve yardım pilanimiz acil yardıma ihtiyacı olanlar sizi tebrik ediyorum çok ciddi konu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırmaspor 3 puanı tek golle aldı
Sıradaki Haber Bandırmaspor 3 puanı tek golle aldı