Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

O satın alma müdürü konuştu

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın aday adaylığı müracaatı sonrasında yaptığı açıklamalarına, Erdek Belediyesi’nin 2009-2014 yılları arasındaki Satın Alma Müdürü Oktay Süzen’ den cevap geldi. Süzen, Sarı’nın açıklamasında Erdek Belediyesi’nin 2011 yılında tamamen personel çalıştırmaya yönelik veri hazırlama ve kontrol işletmeciliği hizmet alımını bilgisayar yazılımı ve bilgisayar hizmeti gibi sunduğunu dile getirdi. Süzen “Bunu her vatandaşımız ekap’tan görebilir. Onun veri hızlandırma dediği iş veri hazırlama ve kontrol işletmeciliği hizmetidir. Bu personel çalıştırmaya dayalı bir hizmet alımıdır. Veri hazırlama raporlama ve güncelleme hizmet alımında toplam 57 kişi çalışmıştır. Çalışan personelin maaş ve sigorta bordroları ve ödemelerinin hepsi Erdek Belediyesi ve SGK’da bulunmaktadır” dedi.

-Naylon fatura iddiası
Sarı’nın ihaleyi alan firmanın Erdek Belediyesine naylon fatura kestiği yönündeki iddialarına da Süzen “İhaleyi Akelsan firması kazanmıştır. Bu firma aralarında Esenler Belediyesi, İETT Genel Müdürlüğü ve Sarıyer Belediyesi’nin de bulunduğu 11 resmi kurumla iş yapmış ve iş bitirmelerini de vermiştir. Sarı’nın böyle bir firma yok naylon fatura kesildi iddiaları tamamen asılsızdır. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde yaptığı bu açıklamalarla kendisi kamuoyunu yanlış bilgilendirmektedir” şeklinde konuştu.

-Kamuoyunu yanlış bilgilendiriyor
Sarı’nın 2012 yılında Kaya Disco’ya 600 bin TL bedel ile güvenlik hizmeti alındığına yönelik iddialara da değinen Süzen “O dönem Kaya Disco, Taş Restoran ve Aysan Beach açıktı. Bu paket olarak ihale edildi. Orada sadece diskonun güvenliği yok. 2 aşçı başı, 1 aşçı,4 aşçı yardımcısı,2 garson, 2 ocakçı, komi, bulaşıkçı, aşçı yardımcısı, sunum hizmeti elamanı, meydancı bunlar toplu olarak hem diskoda hem taş restoranda hem de beachte çalışan personeldir. Açıklamaları tamamen gerçek dışıdır” dedi.

-Ekim’de kapalı diskoya ses, ışık ve görüntüleme hizmeti
Açıklamasında Erdek Belediye Başkanlığı’nın 2016-2017 yılları arasında pazarlık usulüyle Erdek Grup İnsan Kaynakları Şirketine verdiği ses, ışık ve görüntü sistemleri ihalelerine de değinen Süzen “Erdek Grup İnsan Kaynakları Şirketi ile ses, ışık ve görüntü sistemlerine ilişkin ihaleler pazarlık yöntemiyle yapılmış ve sözleşmeler buna göre imzalanmıştır. 2016 yılında 40 gün süreli ilk iş 10 Ağustos 2016’da bitmiş. Bu işin yaklaşık maliyeti 647 bin 187’dir. Erdek Grup İnsan Kaynakları Şirketi ise bu işi 620 bin TL’ye almıştır. Aynı yıl 6 Eylül’de belediyeye ait eğlence ve gösteri alanı için ses ışık görüntü sistemleri kiralama ihalesi yapılmış. İşin süresi 55 gündür. İşin bitim süresi ise 31 Ekim’dir. Ben bir Erdekli olarak ekim sonunda diskonun açık olduğunu hiç hatırlamıyorum. Açıkta değildi zaten. Bu işin 55 günlük yaklaşık maliyeti 1 milyon 614 bin 494 TL’dir. Erdek Grup İnsan Kaynakları Şirketi pazarlık yöntemiyle bu işi de yaklaşık maliyetinin 3 bin TL eksiğine 1 milyon 611 bin 848 TL’ye almıştır. 2016 yılında Erdek Belediyesi’nin Erdek Grup İnsan Kaynakları Şirketine ses ışık görüntü sistemleri kiralama bedeli olarak 2 milyon 231 bin TL ödemiştir. 22 Mayıs 2017 tarihinde ise Erdek Grup İnsan Kaynakları Şirketi ile ses ışık görüntü sistemleri kiralama işi ile ilgili 57 günlük bir sözleşme imzalanmış. Bu işin bitiş tarihide 18 Temmuz 2017’dir.Yani yazın tam ortası. İşin yaklaşık maliyeti 1 milyon 670 bin 461 TL’dir. Sözleşme bedeli 1 milyon 629 bin 592 TL’dir. Bitki alımı ve diğer ihalelerde olmak üzere Erdek Grup İnsan Kaynakları Şirketi pazarlık yöntemiyle Erdek Belediyesi’ne toplam 5 milyon 747 bin TL’lik iş yapmıştır. Sarı ilk önce çıksın kendisi bunları açıklasın” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma’nın Edincik Mahallesi’nin tanınmış ailelerinden
Sıradaki Haber Şahin Özçakır son yolculuğuna uğurlandı