Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Odadan istişare toplantısı

Bandırma Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Başkanlığı üyelerine yönelik Kurtuluş Düğün Salonunda bilgilendirme ve istişare toplantısı düzenledi.

Bandırma Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar

Bandırma Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Başkanı Adnan Gemici konuşmasında, 14 Ocak 2018 ‘de yaptıkları genel kurulda yılda en fazla 2 kez toplantı yapıp üyeleri bilgilendirecekleri yönünde taahhütlerinin bulunduğunu anımsattı.

-Çakmak gazı satışı yasak
11 Aralık 2017 tarihinde Balıkesir Valiliğince alınan karar gereği insan sağlığına zararlı, koklatılması durumunda bağımlılık yapan çakmak gazı satışının amacı dışında satılmaması için, 18 yaşından küçüklere çakmak gazı satışının yasaklandığını dile getiren Gemici, bundan dolayı çakmak gazı satışı yapan üyelerin cezai işlemle karşılaşmamaları için 18 yaşından küçüklere çakmak gazı satışı yapmamaları konusunda uyardı.

-Usulsüzlük cezası yemeyin uyarısı
Gemici, Üyelerde fiyat etiketi ve indirimli satışlarda Bandırma Belediye Başkanlığının fiyat etiketi yönetmeliğine göre hareket etmeleri çağrısında bulundu. Gemici, “Vergi Kanunu’nda yapılan değişiklikle e-defter beyan sistemi çıktığından, basit usul muhasebesini odamızda tutturan üyelerimiz bundan sonra 3 ayda bir beyanname verme zorunluluğu getirilmiştir. Vergi Dairesince usulsüzlük cezası kesilmemesi için; fiş-fatura-gider evraklarını her ay düzenli olarak odamıza getirmeleri gerekmektedir” dedi.

-Odalar arası rekabet başladı
Gemici devamında şunları söyledi “Sebzeciler ve Balıkçılar Odası unvan değişikliği yaparak pazarcılar odası unvanını da ekleterek, bugün pazarcı üyeleri odasına almak istiyor, alabilmek için gerekli müracaatlarda bulundu. İlk olarak kaymakamlık makamına başvurdu. Henüz bu konu ile ilgili bir toplantıya çağrılmış değiliz, âmâ her an olabilir. Çok yakında bu sıkıntıyla mücadele etmeye başlayacağız. Meslek kodlarında seyyar görünen üyelerimiz bu konuda odamıza başvuru yaparak gerekli bilgiyi alabilirler”

-Yeni anlaşmalar imzalandı
Yapılan konuşmanın ardından Bandırma Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Başkanlığı hukuk danışmanlığı hizmeti vermek üzere Ali Oruç ve Gürkan Apaydın ile anlaştı. Her ayın 2’inci çarşamba günü saat 9 ila 12 saatleri arasında oda üyelerine ücretsiz hizmet verecek. Oda üyelerinin Sevgi Hastanesi sağlık hizmetlerinden indirimli faydalanması ile ilgili daha önce yapılan anlaşma yenilendi. SRC ve K2 Belgeleri ile ilgili Elçi Eğitim Kurumları ile anlaşma yapıldı. Oda üyelerinin Banban Petrolden indirimli akaryakıt almaları konusunda sözleşme imzalandı. Tomay Lastik ’ten oda üyelerinin indirimli lastik almaları konusunda sözleşme imzalandı. Oda üyelerinin her türlü araç, işyeri ve ev sigortaları kapsamında Atakay Sigorta ile özel indirim sağlandı.

-Edincik Esnaf Kefalet ile sözleşme imzalandı
Oda üyelerinin Yapı Kredi 17 Şubesi’nden her türlü kredi, pos ve diğer hizmetlerden yararlanmaları için anlaşma sağlandı. Bandırma Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifine üye olmayan oda üyelerinin daha kolay ve hızlı kredi almaları konusunda Edincik Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi ile anlaşma sağlandı. Pazarcı esnafının sorunlarını yerinde görüp hızlı çözümler üretile bilinmesi için sorumlu müdürlüğe Ömer Faruk Baykal atandı. Mesleki Eğitim Merkezi ile imzalanan protokol ile oda üyelerine yönelik ustalık-usta öğretici ve satış elemanlığı belgeleri ile ilgili kursların düzenlenmesi konusunda anlaşma imzalandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesirspor son olarak 2. Lig
Sıradaki Haber Fırtına gibi esecek