• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
Odadan korsan uyarısı

Odadan korsan uyarısı

Bandırma’da bazı kırsal mahalle muhtarlarının kayıt dışı emlakçılık yapıldığına yönelik iddiaların kamuoyuna yansıması üzerine Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, yaptığı açıklamayla vatandaşları korsan emlakçılar konusunda uyardı.

Başkan Yılmaz “5 Haziran 2018 yılında yürürlüğe giren taşınmaz ticareti hakkında yayınlanan yönetmelik, tapu kaydı bulunan ya da olmayan her türlü taşınmazın alım satım ve kiralama işlemlerine aracılık eden, söz konusu taşınmazlar hakkında danışmanlık yapan, gerçek ve tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkarları kapsamaktadır. Yönetmeliğe göre, taşınmaz ticareti ile uğraşan iş yeri sahipleri, temsilcileri ve bu işletmede çalışan emlak danışmanlarının yetki belgesi sahibi olması gerekmektedir. Yetki belgesi olmadan resmi emlak satış işlemlerinin yapılamayacağı, emlak ile ilgili ilan yayınlanamayacağı da yapılan düzenlemeler arasındadır.” dedi.

Vatandaşlarımız yetki belgesi olmayan emlakçılarla işlem yaptırmamaları konusunda uyaran Yılmaz, vatandaşların alım ve satım işlemleri yapan aracı kişi ve kişilerden mutlaka yetki belgelerini istenmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?