Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Odadan yeni yıl öncesi sahte alkol uyarısı

Bandırma Bakkallar ve Bayiler

Bandırma Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ömer Metin, yeni yıl yaklaştığımız şu günlerde alkolden ölüm oranlarının arttığına dikkat çekti.

Metin “Metil alkol tüketiminde olağanüstü bir artış var. Her gün onlarca insanımızı kaybediyoruz. İnsanlar evlerinde alkol üretiyor, internet üzerinden alışveriş yapıyor, ucuz içkiye yöneliyor. Gerçek alkolden çok yüksek oranda ÖTV ve KDV alındığı için fiyatlar çok yüksek. Bu nedenle insanlar bu yolu daha çok tercih ediyor. Ancak bunun sonunun ölüm olduğunu pek fark edemiyorlar. Neticede denetimler ne kadar sıklaşırsa sıklaşsın, bu gözü dönmüş, insan hayatını hiçe sayanlar, fiyatlarını cazip hale getirip, neredeyse evlere servis yapacak kadar teşkilatlanmışlar. Bunla emniyet güçleri ve diğer güçler mücadele ediyor ama maalesef bir türlü önüne geçilemiyor” dedi.

Metin devamında şunları söyledi “İnsanların canına kasteden sahtekârlar yeni yıla girerken metil alkolden ürettikleri sahte içkileri piyasaya sürüyorlar. Orijinal şişelere sahte alkol ve sahte etiket yapıştırarak ya da doğrudan pet şişelerde bu zehirleri satıyorlar. Artık vatandaşlarımızın bu oyunlara gelmemeli, bu fırsatçıları tercih etmemelidir. Daha ucuz olması tercih sebebi olmamalı, çünkü bunun geri dönüşü olmuyor. Vatandaşlarımız güvenilir esnafı ve bandrollü şişeleri tercih etmeli. Vatandaşlarımız, şikâyetten asla kaçınmamalıdırlar”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir’de dilencilere geçit vermeyen Büyükşehir
Sıradaki Haber dilencilere geçit yok