• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
“Oda’ya başkan olarak dönmek en büyük hayalimdi”

“Oda’ya başkan olarak dönmek en büyük hayalimdi”

Bandırma Ticaret Odası Başkan Adayı Adem Yılmaz, istifa ettiği Ticaret Odasına başkan olarak tekrar geri dönmenin en büyük hayallerinden birisi olduğunu söyledi. Yılmaz “Bandırma Ticaret Odası’nın her bir üyesi gibi ben de göreve geldiğim günden itibaren görevimi layığıyla yerine getirmek için çalıştım, çabaladım. Mehmet Kılkışlı’nın başkanlığında pek çok başarıya ulaştık, ortadaki emeği ve sonuçlarını görmek pek çok üyede olduğu gibi bende de hayranlık uyandırdı. Özellikle sürecin farklı aşamalarında yer almak başkanlığın nasıl sorumluluklar gerektirdiğini ve aynı zamanda alınan kararların şehre etkisinin ne kadar büyük olduğunu görme imkanı buldum. Tüm bunlar da başkanlık hayalini kurmamı besleyen etkenler oldu. O yüzden istifa ettiğimi Bandırma Ticaret Odasına başkan olarak geri dönmek aklımdan geçti tabii, bunun hayaliyle de bugün seçim aşamasına kadar geldik, umarım önümüzdeki dönemde de hayal ettiklerimizi gerçekleştirme fırsatını bulacağız” dedi.

-Örnek olduysak ne mutlu bize

Seçimleri öncesinde kırgınlıkların önlenmesi adına dönüşümlü başkanlık modelinin ilçemizde olduğu kadar çevre ilçelerde de kabul gördüğünü dile getiren Yılmaz “ Başkanlığa aday olmaya karar verirken en temel hedefim bugüne kadar Bandırma’da görev aldığım kurum ve kuruluşlardan, kurduğum dostluklar ve ticari ilişkilerden öğrendiklerimi bir yönetici sıfatıyla Bandırma’ya geri kazandırmaktı. Başkanlığın kişilerin bunları yapabilmesi için gereken yetkileri veren bir sıfat olduğuna inanıyorum. Ticaret Odası Başkanlığı’nın da şahısların ötesinde asıl amacı; üyelere ve şehre hizmet etmek, gelişime katkıda bulunmaktır. Bu sebeple dayanışmaya ve iş birliğine daha en başından açık olduğumuzu dönüşümlü başkanlık modelini kabul edip; bu modeli en doğru şekilde işletmek için ortaya koyduğumuz özveriyle gösterdiğimize inanıyorum. Attığımız bu adım çevre Odalar için örnek teşkil etti. Ne mutlu bize” ifadesini kullandı.

-Başkanlık benim için Bandırma’ya olan vefa borcumu ödemektir

Bandırma Ticaret Odası Başkanlığını ekmeğini yediği ilçeye hizmet etmek için bir araç olarak gördüğünü dile getiren Yılmaz “ Yaklaşık 25 sene önce Bandırma’da sıfırdan bir hayat kurdum, hem aile hem de iş hayatımın temellerimi burada attım. Bugüne kadar ticaret yaptığım, dostluklar geliştirdiğim Bandırma insanının üzerimde büyük bir emeğinin olduğunu düşünüyorum. Belediye Başkanı Tolga Tosun ve Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı bu örneklerden sadece birkaçıdır. Ben de bu noktada, şehirden öğrendiklerimi daha da geliştirerek şehre yararı olacak şekilde Bandırma Ticaret Odası  “başkanı” sıfatı altında hizmet etmek istiyorum. Kısacası, başkanlık benim için bir nevi Bandırma’ya olan vefa borcumu ödemek, kazanımlarımı Bandırma’nın ticari hayatının faydasına kullanmak başka bir anlam ifade etmemektedir.” şeklinde konuştu.

-Seçimlere az ve çok katılımın olması başarı kriterimiz değildir

Oda secim tarihi incelendiğinde tek adaylı seçimlerde seçimlere katılan üye sayısının az olduğunu dile getiren Yılmaz “Kendimizi şu kadar üye seçimlere katılırsa kendimizi başarılı veya başarısız sayarız diye belirlediğimiz bir oran veya sayı yoktur. Biz tabii ki her üyenin oyunu kullanmasından yanayız. Yönetime geçersek sesi olacağımız üyelerin başkanlık için bizi uygun gördüklerini en demokratik şekilde görebileceğimiz yer; seçim günü kullanılacak olan oylardır. Seçimde başarılı olmak ve aldığımız oy sayısı bizim için tabii ki önemli, bu süreçteki çabamızın karşılığını seçim günü de üyelerin oy kullanarak göstermesini çok isteriz. Ancak bizim kendimize koyduğumuz asıl başarı kriteri seçim sonrası için. Başarımızı belirleyecek olan  seçimlerin ardından göreve başladığımızda gerçekleştireceğimiz icraatlar, oda üyeleriyle olan iletişimimiz, onların talep ve sorunlarına ne kadar çözüm üretebildiğimizdir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?