Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ok: Balıkesirde oylar neden sayılmıyor?

Millet İttifakı Balıkesir Büyükşehir

Millet İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok gazetecilere yaptığı açıklamada “Bırakın İstanbul’u, Ankara’yı, Antalya’daki geçersiz oyların sayısıyla aradaki fark neredeyse iki katı ve geçersiz oyların tamamı AKP lehine yazılsa dahi arada 30-40 bin fark oluyor. Buna rağmen Antalya’da oylar sayılıyor ama Balıkesir’de sayılmıyor. Bu, Türkiye’de hukukun maalesef ama maalesef olmadığını, adalete olan güvenin sarsıldığının çok acı ve çarpıcı bir örneğidir. Ne şahsımla ilgili ne de bir başka partinin aleyhine bir mücadele vermiyoruz burada. Biz Balıkesir halkının iradesinin yansımasını istiyoruz. Bunun mücadelesini veriyoruz. Balıkesir halkının iradesi yansıdı mı? Balıkesir kamuoyunda cenaze var gibi” dedi.

-Vicdan sahibi AKP’liler bunu kutlamıyor
Balıkesir’de AKP’lilerin seçim sonucuna sevinmediğini belirten Ok, “Vicdan sahibi AKP’liler bunu kutlamıyor, kutlayamıyor. Onlar bizden daha fazla kahroluyor. Niye? Çünkü vicdan sahibi olan herkes adaletin, kısacası Balıkesir halkının iradesinin yansımasını istiyor. Bu konuda da ciddi bir şaibe var. Balıkesir bu şaibe ile bir beş yıl yönetilemez. Balıkesir ikinci bir beş yılını daha bu şaibe ile kaybetme lüksüne sahip değil. Onun için diyoruz ki, sayın cumhurbaşkanı başta olmak üzere yetkililere, adaletse herkese adalet. Antalya’da geçersiz oyların tamamı sayılsa sonuç değişmiyor. Ama oylar sayılıyor. Balıkesir’de niye sayılmıyor? Millet iradesinin Balıkesir’de tecellisi adına, Balıkesir halkının vicdani yönden rahatlaması adına, öncelikle de seçimi kazandığını iddia eden partinin ve adayın gerçekten rahatlaması adına, Balıkesir halkı sadece geçersiz oyların değil artık bütün oyların sayılmasını istiyor’ ’şeklinde konuştu. İktidarın Ekrem İmamoğlu’na söylemedik söz bırakmadığına dikkat çeken Ok, ‘’ Billboarda ‘Teşekkürler Balıkesir ‘yazmışlar. Aldın mı mazbatanı? Hukuki süreç devam etmiyor mu? Ekrem İmamoğlu’nu neredeyse çarmıha gerecekler ama Balıkesir’in her tarafında ‘Teşekkürler Balıkesir ‘yazıyor. Nerede bu devlet? Nerede devletin temsilcileri? ‘’diye sordu.

-Herkesi tehdit etti
Ok, açıklamasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da tepki gösterdi. Ok “İçişleri Bakanı, utanarak söylüyorum, bu seçimlerin adaletli olarak yürütülmesinden sorumlu olan kişi, militan gibi herkesi tehdit etti. Yazıktır, günahtır, ayıptır. Korkuyor muyuz? Korkmuyoruz ama devleti temsil eden, güvenliğimizden birinci derecede sorumlu olan bir bakan milleti tehdit ediyor. Milletin iradesine tehditle ipotek koyuyor. Şimdi bu insanlardan biz adalet bekliyoruz. Ama bu ülkede temiz süt emmiş vatan evlatlarının olduğuna inanıyoruz. Onların da büyük sıkıntı içinde olduğunu biliyoruz. Onlar adına da üzülüyoruz. Birisi adaletli bir karar vermeye çalışsa FETÖ’cü mü, PKK’lı mı araştırın deniliyor. Bu ne rezalet? FETÖ’cü ise, PKK’lı ise devlet nerede? Niye o zaman götürmüyorsunuz?”dedi.

-Sinmeyeceğiz
Muhalif duruşu, her hukuk ve adalet savunucusunun hemen PKK’lı, FETÖ’cü yaftası vurularak sindirilmeye çalışıldığını ifade eden Ok, ‘’ Ama biz sinmeyeceğiz. Balıkesir halkının iradesini sonuna kadar savunmak adına hukuki mücadelemize devam edeceğiz. Bugün il seçim kuruluna müracaat ettik. Bunun devamı YSK. Oy bir emanet. İsterse AKP’ye verilsin, isterse başka partilere verilsin. Bu emanete de sonuna kadar sahip çıkacağız. Hukuk içerisinde mücadele edeceğiz. Millet ittifakını oluşturan CHP ve İYİ Parti teşkilatlarına, gönüllülerimize, partisi ne olursa olsun vatandaşlarımıza, özellikle de seçimi kazandık diye billboardlara asılmasına rağmen, vicdan sahibi AKP’liler bunu kutlamıyorlar, onlara teşekkürü bir borç biliyorum. En çok bunu sağduyu sahibi AKP’liler kaldıramıyor. Biz onların da hukukunu savunuyoruz. Onlara da sonsuz teşekkür ediyorum. ‘’ dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube
Sıradaki Haber İhbar Doğru Çıktı Otobüste Yakalandı