Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bandırma’da ağır konuştu

Millet İttifakının Balıkesir Büyükşehir

Millet İttifakının Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanı Hüseyin Bahar’ı ziyaret etti. Ziyarete Bandırma Belediye Başkan Adayı Tolga Tosun, İyi Parti Balıkesir İl Başkanı Nedim Tuna ve İyi Parti İlçe Başkanı Necmi Sert’te eşlik etti.

-Makam aracının aylık kirası 5 bin 500 avro
Ziyarette basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İsmail Ok “Bugün milletten aldığı yetkiyi çok ama çok kötü kullanan bir anlayışa karşı karşıyayız. Sadece Büyükşehir Belediye Başkanının makam aracının ayılık kirası KDV dahil 5 bin 500 avrodur. Bu asgari ücretli 19 işçinin 1 aylık maaşıdır. Bu kadar savurganlık, israf, yandaş kayırmacılığının olduğu bir yerde ekonomik sıkıntıların olması kaçınılmazdır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iflas etmiş durumdadır. Bizler karaya oturan gemiyi tekrar engin sularda yüzdüreceğiz” dedi.

-Balıkesir’deki saltanat düzenini bitireceğiz
Ok “Bizler hortumları keserek bunu yapacağız. Bu saltanat düzenini bitirdikten sonra Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde mali disiplini sağlayacağız. Bunun ardından hakça yiğidin hakkını yiğide teslim ederek Balıkesir’in her tarafına eşit şekilde hizmet götüreceğiz. Biz bunları 2009-2014 döneminde yaptık. Geçmişimizde bunlar var” şeklinde konuştu.

-Bankamatikçi trollere hesabını soracağız
Yerel seçimleri kazanmaları halinde kendilerinden olmayanları işten çıkartacakları yönündeki iddialara da değinen Ok “Biz görevi ve makamı ne olursa olsun emaneti ehline teslim edeceğiz. İşini yapan kişiler belediyeden ayrılmak istese de biz onlara “ne olur bırakmayın” diyeceğiz. Balıkesir ve Bandırma’ya birlikte hizmet edelim diyeceğiz. Ama 31 martta Balıkesir halkı bizlere bir emanet teslim edecek. Bu emaneti korumakta bir şereftir. Tüyü bitmedik yetimin hakkını koruyacağız. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne maaş almaya gitmeyen bankamatikten aybaşında maaşını alan ve sadece AKP’ye trollük yapanlar. Çalışanla çalışmayanı, yumurta küfesini taşıyanla kıranı ayrıt etmek bizim görevimiz. Bunlara bugüne kadar yedikleri haramın hesabını soracağız. Onun için geliyoruz” şeklinde konuştu.

-Kirli sanayi bölgeye getirilmeye çalışılıyor
Güney Marmara’ya özellikle kirli sanayinin getirilmeye çalışıldığını öne süren Ok “Güney Marmara’da planları daha önceden yapılan binlerce dönüm arazi şimdiden kapatıldı. Bandırma ve Güney Marmara bu oyunların farkında. Biz sanayileşmeye karşı değiliz, Çevreyle uyumlu sanayileşmeye evet. Biz bu bölgenin özellikle ticaret merkezi olmasını istiyoruz. Ticaret merkezi haline getireceğiz. Limana yapılacak ufak dokunuşlarla limanın kapasitesi çok daha arttırılacak” diye konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Varnalı TÜED Bandırma Şubesi
Sıradaki Haber Ahmet Varna’lı Adaylığını Açıkladı