Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ok: büyükşehir belediyesine kayyum atansın

İyi Parti Balıkesir Büyükşehir

İyi Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, gazetecilere yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’nin gündeminde Balıkesirlileri mahcup edecek şekilde yer aldığını söyledi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin iflas ettiğini öne süren Ok “Gemi karaya oturmuştur. Bunlar abartı değil. Buradan Balıkesir halkı adına basın aracılığıyla Büyükşehir Belediyesini temsil eden en yetkili kişilerden Büyükşehir Belediyesinin mali portresini kamuoyuyla paylaşmaya davet ediyorum. Büyükşehir Belediyesinin aylık geliri nedir? Büyükşehir Belediyesinin aylık zorunlu ekonomik giderleri nelerdir? Bunları öğrenmek istiyorum. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi personel, akaryakıt giderleri ve bankadan çekilen kredileri ödeyemeyecek durumdalar” dedi.

-Gelir 33 gider 40 milyon TL
Büyükşehir Belediyesi’nin aylık zorunlu giderlerinin yaklaşık 40 milyon TL olduğunu açıklayan Ok “aylık gelirleri ise 33 milyon TL’dir. Yatırım yok, SGK prim borçları, vergiler, en ufak Büyükşehir Belediyesinin birkaç katlı hizmet amacıyla kiraladığı dairelerin kiralarını ödeyemediğini bütün Balıkesir kamuoyu biliyor. Büyükşehir Belediyesi bugün 5-10 bin liralık kirayı bile ödeyemiyor. Basın aracılığıyla çağrıda bulunuyorum; Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin mali portresini objektif bir şekilde basın önünde, kamuoyuna açıklayın” şeklinde konuştu.

-Kayyum atansın
Ok devamında şunları söyledi “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi şu anda sahipsiz, akıbeti belirsiz, bir sonbahar yaprağı gibi rüzgar ne yana eserse o yana gidiyor. Ben seçilmişlerin alınmasına şiddetle karşıyım. Ama Balıkesir Büyükşehir Belediyesi içinde bulunduğu durumdan kurtulması için derhal kayyum atanması gerekiyor. Böyle bir şey yok. Adamın yetkisi var mı yok mu belli değil, habire borçlanıyor. Bu şaibeli durumdan, soru işaretlerinden kurtulmak için yetkililerin bir an önce kamuoyunun önünde bu açıklamaları yapmak zorunluluğu var”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Baskını Evlere Zarar Verdi
Sıradaki Haber Sular Altında Kaldı