Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Okbay: 88 milyon TL’lik borcu Baski ödedi

Bandırma Belediye Meclis Üyesi

Bandırma Belediye Meclis Üyesi Ahmet Okbay, Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın “Baski Bandırma’da yılda 25 milyon TL para topluyor. Bu 4 yılda 100 bin TL gelirimiz Balıkesir gitti” şeklindeki açıklamalarına sert tepki gösterdi.

-Bandırma’da kalsaydı bu kadar yatırım olamazdı
Baski’nin Bandırma’dan 4 yılda 100 milyon TL tahsilat yaptığını doğrulayan Okbay “Bunun yüzde 50’si personel ve cari harcamalara gitmektedir. Buna karlılık Baski Bandırma Belediyesi’nin 88 milyon TL su projesinden dolayı olan borcunu ödedi. Baski Bandırma Belediyesi’nin borcunu öderken buna karşılık Edincik Mahallesi’ne arıtma tesisinden ishale hattı çekerek mahallenin su ihtiyacını karşıladı. Arıtma tesis ile Bandırma şehir merkezi arasındaki insan sağlığı açısından tehlikeli olan asbest borular Baski tarafından değiştirildi. Baski Bandırma’dan elde ettiği tahsilatın 2 katı oranında ilçeye yatırım yaptı. Aynı kaynaklar Bandırma Belediyesine kalmış olsaydı bu yatırımları yapamazdı” dedi.

-Satış gelirleri yatırıma dönüştürlemedi
Bandırma Belediyesi’nin Akçapınar Mahallesinde bulunan 591 dönümlük alanın satışına da tepki gösteren Okbay, “Yerel yönetimlerin arsa üretip bunu uygun fiyata satarak gelir getirmesi anlaşılabilir, ancak bu arazilerin arsa olarak satılması belediyeyi zarara uğratmaktır. Bu belediyenin gelecekteki gelirlerinin kesilmesi anlamını taşımaktadır” ifadesini kullandı.
Okbay, Bandırma Belediyesi’nin geçtiğimiz dönemlerdeki satışlardan elde ettiği gelirleri yatırma dönüştüremediğini öne sürdü.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Haziran’da yapılacak ve Bandırmaspor’un
Sıradaki Haber TARAFTARIZ BİZ ÇEKERİZ CEFA ONUR BAŞKAN BİZİ BIRAKMA