Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ok’tan Balıkesir Büyükşehir’de mobbing iddiası

İyi Parti Balıkesir Milletvekili

İyi Parti Balıkesir Milletvekili ve Balıkesir Eski Belediye Başkanı İsmail Ok, TBMM’de gündem dışı söz aldı. Ok, konuşmasında “31 Mart yerel seçimleri sonrası Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başlayan Ak Partili Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın ilk icraat olarak 500’e yakın personelin işine son vermesi büyük bir tepki toplamıştı. Her geçen gün belediye çalışanlarını üzerinde baskının arttırıldığı iddialarını gündeme getiren İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail OK, birçok çalışanın uzmanlık alanları gözetilmeksizin sürgün niteliğinde yerlerinin değiştirildiğini ve işten atılmakla tehdit edildiğini Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünde dile getirdi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde 31 Mart yerel seçimlerinden sonra belediye çalışanları mobbing ile işten el çektirme, hatta başka yerlere sürülme ve tehdit gibi baskılara maruz kalmaktadır” dedi.

İnsanların ekmeğiyle oynanıyor iddiası
Ok “Rızkı veren Allah’tır. Bir başkasının mutsuzluğundan bir başka vatandaşa mutluluk üretemezsiniz. Ramazan ayında yüzlerce insanı işsiz ve aşsız bırakarak vebal aldınız. Bu insanlar bayram sabahı ailelerine karşı mahcup oldular. Bunun hesabını bugün değilse de mahke-i kübrada vereceksiniz. Seçim kazanmak için türlü türlü vaatleri verirken hiçbir çalışanın işinden edilmeyeceğini ve baskılara maruz kalmayacağının sözünü yazılı ve görsel basının şahitliğinde verdiniz. Seçimin üstünden az bir süre geçmesine rağmen bu sözleri unuttunuz. Şimdi de çalışanların yerlerini değiştirerek işten çıkartmakla tehdit ediyorsunuz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin daha önemli sorunları var. Bu sorunları çözmeye talip oldunuz ve görev başına geldiniz. Sizler önce halka verdiğiniz sözlerin takipçisi olun ve insanların rızkıyla oynamayın’’ şeklinde konuştu.

“Subaşı sessizliğini koruyor”
Ok; ‘’Her meselede büyük sözler söyleyip, küçük davranışlar sergileyen Yavuz Subaşı yaşanan bu baskılara ve işten çıkarmalara niçin sessiz kalıyor? Her seferinde Millet İttifakı’nın belediyelerini eleştirmekten geri kalmayan Subaşı biraz olsun Büyükşehir Belediyesinde yapılmakta olan zulme ses versin. Halkın oyunu almak için her türlü sözü vermekten geri durmayanlar, bugün verdiği sözleri teker teker yutmak zorunda kalıyor. Siyaset hamaset ile yapılmaz, erdem ve ahlak ile yapılır. Yavuz Subaşı’nın yaşanan bu gelişmeler karşısında bir söz söylemesini beklerim’’ ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İvrindi Belediye Başkanı Önder Lapanta
Sıradaki Haber Başkan Sünnet Törenlerine Katıldı