Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ok’tan Sasfag’a ziyaret

CHP Bandırma Belediye Başkan

CHP Bandırma Belediye Başkan Aday Adayı Metin Ok, Sasfag Derneğini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Ok “CHP belediye başkanı aday adaylarından biriyim kısmet olursa önümüzdeki dönemde partimizin genel merkezi, partili arkadaşlarımın ve her şeyden önemlisi Bandırma bana bu görevi verirse bu görevi en layıkıyla yapmaya çalışacağım. Bu derneği kurulduğu yıllardan beri destekliyoruz. Bandırma bu dernek sayesinde çok güzel etkinliklerle buluştu. Bundan dolayı sizleri kutluyorum” dedi.

-Eskiden neyse seçildikten sonrada o olacağım
Ok “Sizlerin sorunlarını, yaşadığınız sıkıntıları ve kırgınlıkları biliyorum. Süreç benim lehime gelişirse Bandırma’nın lehine gerçekleşecektir diye düşünüyorum. Bandırma çok büyük bir kenttir. Sorunları aşmak için öncelikle Bandırma Belediyesi’nin iç yapısını alacağımız radikal kararlarla birlikte oturtacağız. Bandırma Belediyesindeki o çalışabilir, üretebilir Bandırma’yı mutlaka yaşama geçirmek durumundayız. Bunun için yapmamız gereken projelerimiz var. Bunları yaparken sizler gibi sivil toplum örgütlerini de arkamıza alacağız, onların görüşlerine önem vererek üç ayda bir toplanarak sorunlarını tartışacağız. Yaşanan sıkıntıları Bandırma’da yaşayanların lehine çevirmek için önlemlerimizi alacağız. Beni sokakta gören bir belediye başkanı olarak göreceksiniz. Tüm sivil toplum örgütlerine gideceğim. Halkın içerisinde yaşamaya çok önem veriyorum. Eskiden Metin Ok ne ise belediye başkanı olduğunda da aynısı olmaya devam edecektir. Bunun sözünü sizlere veriyorum. Sizlere bir telefon kadar yakın olacağım, gerekirse ayağınıza kadar geleceğim” şeklinde konuştu.

-Sasfag’tan yerel yönetime tepki
Sasfag Derneği Başkanı Nalan Seval’de konuşmasında yerel yönetimi eleştirdi. Seval “Hep gençler adına bir şeyler istedik, 7 yıldır festivalde bizlere sahne verilmiyor, biz terörist değiliz. Biz memleket de satmadık çalmadık, çırpmadık. Bu dernekte bin beş yüz kişi var, hepsi benim duygularımı yaşıyor. Biz Bandırma’yı temsil ediyoruz. Kendi kültürümüzü yaşamaya çalışırken bizim kendimizi sergileyeceğimiz tek yer belediyenin festivalidir. Bizi ilköğretim çocuğu gibi kıyıda köşede oynatamazsınız, sahne veremezsiniz. 7 yıl sonra veriyorsanız demek ki oluyor. Bunlar bizim çok canımızı acıtıyor bu yüzden çok kırgınız. Gerek yurtiçi gerekse yurt dışında katıldığımız yarışmalar bir tarafa 46 derneğin katıldığı yarışmada dereceye giriyoruz ama siyasilerden ve yerel yöneticilerden bir teşekkür dahi alamıyoruz. Başka illerdeki mahallî yöneticiler bizleri kapıda karşılayıp birinci sınıf otellerde misafir etmelerine karşın bu ilgi ve alakayı kendi yöneticilerimizden göremiyoruz” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bölgemizin en önemli tarım ürünlerinin
Sıradaki Haber FİDANCILIK SEKTÖRÜ MASAYA YATIRILDI