Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Okuduklarını bile anlayamıyorlar”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi AK

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin, “Sayıştay Raporu’nu çarpıtarak Büyükşehir’in bazı Dernek ve Vakıflara usulsüz yardımlar yaparak Belediyeyi zarar uğrattığımızı iddia eden CHP ve yandaşları yine okuduğunu anlamamış, yine yalan algı peşinde koşmaktadırlar” dedi.

-Raporda yok ama ADD’ye de yardım ediyoruz

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı’na yardım ettiklerini dile getiren Şahin “Desteklemeye devam edeceğiz. Yeşilay Danışmanlık Merkezi(YEDAM)’a yardım ettik. Desteklemeye devam edeceğiz. Kadın ve Demokrasi Derneği’ne yardım ettik. Gerekirse gene yardım ederiz. Bu arada raporda yok ama Atatürkçü Düşünce Derneği’ne de yardım ediyoruz” ifadesini kullandı.

-Neden rahatsız oluyorsunuz?

Şahin, CHP’ye “uyuşturucu, alkol ve sigara bağımlılığı ile mücadele eden Yeşilay’a, Kadın ve Demokrasi alanlarında çalışma yapan Kadın ve Demokrasi Derneği’ne, Otizmli bireylerin rehabilite ve topluma kazandırılması için faaliyet gösteren Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfına yardım etmemizden neden rahatsız oluyorsunuz?” diye sordu.

-Ayrım yapmaksızın yardım ediyoruz

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatları doğrultusunda millet ve ülke için samimiyetle faaliyet gösteren kurumlara ayırım yapmaksızın yardım edeceklerinin altını çizen Şahin “Kimin ne söylediğinin bir önemi yok, yardıma devam edeceğiz. Çünkü Başkanımıza bu kapsamda protokol yapması için Büyükşehir Belediye Meclisimiz her Ocak ayında yetki vermektedir. Bu arada Atatürkçü olduğunu iddia eden CHP Atatürkçü Düşünce Derneği ile İşbirliği Protokolü yaptığımızı ve onlara da yardımcı olduğumuzu hatırlatmak isterim” şeklinde konuştu.

-CHP bu konuda da çarpıtma yapıyor

Bazı yerlerin işgaliye usulüyle verildiğinin doğrulayan Şahin “ Doğrudur, mülkiyet konusu olmayan yani, yeşil alan, park, kaldırım üzeri, Meydan, dolgu alanı gibi yerlerdeki ATM, taksi bekleme yeri, Fırıntaş ve Balkart Büfesi gibi yerlerde işgaliye sahibi tarafından demonte olarak kendilerince yapılan yerler eskiden beri kim tarafından kullanılıyorsa o şahsa emsal ve yasal artış oranlarında her yıl yeniden değerlendirme yapılarak kullanıma devam etmektedirler. Bu hususta Sayıştay’ın ucuz kira sonucu bir kamu zararı oluştuğuna dair bir iddiası yoktur. Ancak CHP’nin bu konuda da algı ve tahrifi, çarpıtması vardır” dedi.

 

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tabanca, av tüfeği, ve uyuşturucu
Sıradaki Haber 3 Tutuklama