Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Okul gitti enkazı kaldı

Bundan 45 gün önce yıkımı gerçekleşen Zübeyde Hanım İlkokulu’nun kaldırılmayan enkazı mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu. Mahalle sakinleri muhatap bulamamaktan sıkıntılı.

Bundan 45 gün önce

2017 yılında yapılan incelemelerde bina deprem yönetmeliğine uygun olmadığı gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı yerel imkânlarla yıkılması konusunda karar verdi. Bandırma Belediye Başkanlığı çıkacak malzeme karşılığı işi alt taşerona verdi. Alt taşeron bundan 45 gün önce okul binasını yıktı. Ancak geçen süre içerinde okul bahçesinin en kazı kaldıramayınca mahalle sakinleri mağdur oldu.

-Muhatap bulamıyoruz
İhsaniye Mahalle Muhtarı Özden Türker, 45 günden bu yana enkazı kaldırılmayan okul binasıyla ilgili muhtarlık olarak ciddi şikâyetler aldıklarını söyledi. İlçede mevsim normalleri üzerinde olan sıcaklıkların en kaz alanının kötü kokmasına ve sinek popülasyonunun artmasına neden olduğunu dile getiren Türker, “Bu konuda derdiğimizi anlatacağımız bir yetki merci bulamıyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü konunun yerel yönetime ait olduğunu dile getiriyor. Mahalle sakinleri olarak bu aşamadan sonra yerel yönetimden alt taşerondan enkazın kaldırılması gerekli yaptırımı yapmasını bekliyoruz ”dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ULUSLARARASI ÖDÜL SAHİBİ ‘EDİNCİK SU
Sıradaki Haber Edincik Sonunda Tescili Aldı