Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Okul kendi elektriğini kendi üretecek

Bandırma İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ihtiyacı olan elektrik enerjisini güneş panelleri ve rüzgar güllerinden üretecek.

Bandırma İMKB Mesleki ve

Okullarının ihtiyacı olan elektrik enerjisini güneş enerjisinden üretmeyi planlayan Bandırma İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü “Yenilenebilir Enerji Kayaklarının Kullanılması Programı” kapsamında proje hazırlayarak Güney Marmara Kalkınma Ajansına sundu.
Okul Müdürü Selahattin Alkış, 650 bin TL bütçeli olan projenin Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilmesiyle okulun çatısına güneş paneli ve rüzgâr gülleri yerleştirerek, enerji üretimine başlayacaklarını söyledi. Kurulacak sistemli ayda 120 kilovat elektrik üreteceklerini dile getiren Alkış, “Sanayi makinalarının da bulunduğu okulumuzun ihtiyacı olan elektrik ihtiyacı ayda 40 kilovat saattir. Üretim fazlası olan 80 kilovat saat elektriği ise UEDAŞ’a satmayı planlıyoruz” dedi. Alkış, projenin kabul görmesi halinde bir yıl içerisinde hizmete sokulmasının planladığını bu konuda özel sektörden danışmanlık ve müşavirlik hizmeti aldıklarını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MESLEK İHTİSAS KOMİSYONLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Sıradaki Haber MESLEK İHTİSAS KOMİSYONLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI