Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

EYT mağdurları haklarını arıyor

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Bandırma’da

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Bandırma’da ikinci kez bir araya geldi. Çok sayıda mağdurun katıldığı toplantı Sunullah Mahallesi’nde bulunan bir cafede gerçekleşti. Toplantıda Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Bandırma Şube Başkanı Oktay Ulaş ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

-19 yıldır mağduruz
Toplantıda konuşan Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği İl Temsilcisi Turgay Ölüç, “Bizler erken emeklilik değil kazanılmış haklarımızı istiyoruz. 19 yıldır mağduriyet yaşıyoruz. 10 yıldır platform olarak sürdürdüğümüz davamızı bir dernekleşerek, bir sivil toplum kuruluşu olarak sürdürmeyi amaçladık ve 2015 yılında derneğimizi kurduk. Bugün 26 ilde teşkilatlandık. Bandırma’da ikinci kez bir araya geldik” dedi.

-Hak arayışımız sürecek
Emeklilik değil kazanılmış haklarını istediklerinin altını çizen Ölüç “1999 yılı öncesinde kadınlara dediler ki; ’20 yıl, 5 bin prim günüyle emekli olacaksın’, erkeklere de ’25 yıl, 5 bin prim günüyle emekli olacaksın.’ Ancak 1999 yılında çıkan 4447 sayılı kanunu geriye doğru işletilerek bizlere üçüncü bir şart olarak yaş akdini getirdiler. Bu da 2 ile 17 yıl arasında emekliliğimizi öteledi. Bu kanun hayallerimizi, planlarımızı çaldı ve ‘mezarda emeklilik’ olarak karşımıza çıktı. 45 – 50 yaş aralığında yaşadığımız en büyük mağduriyetler, çalışan kişilerin dahi ‘sen artık bize verimli değilsin’ denilerek kapıya koyulması, bu sebeple işsiz kalan arkadaşlarımızın yaşından dolayı iş bulamamasıdır. Biz ekonomik anlamda bir geçim sağlamak zorundayız. Hak arayışımız sürecektir” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube
Sıradaki Haber İhbar Doğru Çıktı Otobüste Yakalandı