Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Onyedi Eylül Üniversitesi level atladı

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından üç yıldır gerçekleştirilen devlet üniversiteleri Akademik Performans Raporunda, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 25’nci sıraya yükseldi.

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR)

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, devlet üniversitelerinde görev yapan akademik personelin 2017 yılında akademik anlamda ne düzeyde aktif olduklarını yansıtması açısından bu raporun oldukça önemli olduğunu belirtti.Üniversitenin kuruluşunun üçüncü yılında 108 devlet üniversitesi içinde köklü birçok üniversiteyi geride bırakarak 25’nci sıraya yükseldiklerini belirten Özdemir, üniversitenin 2006 yılından sonra kurulan devlet üniversiteleri sıralamasında ise 8’inci sırada yer aldığını söyledi. Özdemir, bu sıralamanın üniversitelerin ve özellikle de fakültelerin güncel bir bilgilerini sunduğuna değinerek, şunları kaydetti:

“Akademik Performans Raporunda denizcilik alanında Denizcilik Fakültemiz ilk sırada yer alarak büyük bir başarı göstermiştir. Sağlık bilimleri alanında ise Sağlık Bilimleri Fakültemiz 16’ncı sıraya yükselmiştir. İşletme İktisat ve Yönetim Bilimleri fakülteleri (İİBF) sıralamasında ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz 47’nci sırada yer almıştır. Meslek yüksek okulları sıralamasında ise üniversitemiz 16’ncı sırada yer almayı başarmıştır. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi akademik personelinin yüksek performansını ifade eden bu sonuçlar üniversitemizi gururlandırmıştır.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesirspor geçen sezon Fenerbahçe U19
Sıradaki Haber Balkes İmzaları Patlattı