Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Örs basın ile bir araya geldi

29 Kasım-01 Aralık tarihleri

29 Kasım-01 Aralık tarihleri arasında Bandırma’da düzenlenecek olan Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri için Bandırma’ya gelen ve iki gündür TEKSÜT Bandırma BK’nın misafiri olarak A Takım, Bandırma Kırmızı BK ve altyapı Takımlarının antrenmanlarını yakından takip eden Aydın Örs, bugün Kulüp Tesisleri’nde düzenlenen sohbet toplantısında yerel basın ile bir araya geldi.

TEKSÜT Bandırma BK Başkanı Özkan Kılıç ve Sportif Direktör Turgay Çatalolukile birlikte basının karşısına çıkan Aydın Örs, sohbet havasında geçen toplantıda Bandırma’yı evi olarak gördüğünü ifade ederek: ‘‘Bandırma’ya her geldiğimde duygulanıyorum. Burası adeta benim ikinci bir evim gibi. 11 yıldır çalıştığım Anadolu Efes nasıl evimse burası da aynı şekilde. Bunun nedenlerinden biri burada güzel dostluklar kurmam. İkinci ve asıl neden olarak ise basketbola verilen destek ve altyapıdan oyuncu yetiştirme organizasyonudur. Beni ayrıca mutlu eden ve duygulandıran durumlardan biri de bu Kulüpten yetişmemiş, görev almayan biri olarak yaptıkları tesise benim adımı vermeleri.

Bölgesel Antrenör Semineri için geldiğim Bandırma’da iki gündür A Takım, Bandırma Kırmızı BK ve altyapı antrenmanlarını izledim. İzlerken de çok etkilendim. Avrupa’nın en genç yaş ortalamasına sahip Takımı olması da beni Türk Basketbolu adına etkiledi. Altyapıdan gelen oyuncular ile adeta gurur duydum. TEKSÜT Bandırma BK müthiş bir organizasyon kurmuş ve bunu uzun yıllardır devam ettiriyor. Adeta bir basketbolcu fabrikası gibi çalışıyor. Şu an ekonomik problemler yaşansa da altyapıdan gelecek oyuncular ile bu problem aşılacaktır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma Belediyesi ve Bandırmalı iş adamları bu organizasyona destek vermelidir.Gelip buraya bu fabrikanın nasıl işlediğini görmelidirler. Türkiye Basketbol Federasyonu da yetiştirici Kulüplere farklı destekler yaratmalı diye düşünüyorum.’’ dedi.

Yerel basının soruları yanıtlayan Aydın Örs, TEKSÜT Bandırma BK Başantrenörü Hakan Demir için sorulan soruya; ‘‘Hakan Demir çok kaliteli bir insan. Basketbol bilgisi üst seviyede bir antrenör. Zaten Takımı aldığı noktadan getirdiği nokta arasındaki fark görülüyor. Tabii bu sadece Hakan Demir’in tek başına başarabileceği bir şey değil. Kulüp organizasyonu da bu noktada çok önemli bir unsur oluyor.’’dedi.
A Milli Basketbol Takımı için ise görüşlerini belirten Örs şunları söyledi; ‘‘Milli Takım son Dünya Şampiyonası’nda başarısız olarak gözükse de aslında Dünya Basketbolunda ilk 10’da yer alacak güçtedir. Şimdi önümüzde Olimpiyat Elemeleri var. Grupta yer alan Takımlar ve bir sonraki grupta karşılaşacağı takımlar ile eşit güce sahip olduğunu düşünüyorum. Herkesi yenebilecek bir kapasiteye sahipler.’’dedi.

TEKSÜT Bandırma BK Başkanı Özkan Kılıç ise; ‘‘Öncelikle Aydın Abiye teşekkür ederiz. Antrenör Gelişim Semineri vasıtasıyla geldiği şehrimizde, iki gündür de misafirimiz olarak A Takım, Bandırma Kırmızı BK ve Altyapı Takımlarımızın antrenmanlarını yakından takip ediyor. Bugün de siz değerli yerel basınımızla bir araya geldiğimiz sohbet toplantısında Aydın Abinin varlığı ile kendimizi daha da güçlü hissediyoruz. Bunların dışında, Takımlarımızın sportif yarışma anlamında başarılı olduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu bağlamda yarın TEKSÜT Bandırma BK Takımımız ING Basketbol Süper Ligi’nde Bahçeşehir Koleji’ni, Pazar günü de ligin en genç yaş ortalamalı takımı olan Bandırma Kırmızı BK Takımımız da Mamak Belediyesi’ni konuk edecek. Bu her iki önemli maçta da taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var.’’ dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edincik Merası’nın imara açılmasıyla ilgili
Sıradaki Haber Tosun’un hukuk zaferi, Danıştay kararı bozdu