Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Özçakır:yeni başarılara imza atacağız

Edincik Zeytin Tarım Satış

Edincik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Mehmet Özçakır, 20 Ocak 2019’de gerçekleştirilecek genel kurul öncesi ortaklara seslendi. Özçakır,” Son ürün alım döneminde 46 milyon 410 Türk Lirası değerinde 7 bin 765 ton zeytin alımı gerçekleştirilmiştir. Yeni dönemde de ortaklarımızla birlikte çok çalışıp, yeni başarılara imza atacağımıza inancım tamdır” dedi. Özçakır, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar, yönetim kurulumuzla birlikte ortaklarımız için hep en iyisini, en doğrusunu yapmaya çalıştık. Bundan sonra da ortaklarımızla birlikte daha güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Onlardan tek isteğimiz bize destek olmaları ve kooperatiflerine sahip çıkmalarıdır.” ifadesini kullandı. 2018-2019 Ürün alım döneminde 46 milyon liralık zeytin alımı gerçekleştirdiklerini belirten Özçakır, “2.830 ortağımızdan 2.411 kişinin rekolte beyanının bulunduğu bu yılda Edincik merkezindeki depomuza ve 4 ilçeye bağlı 8 mahallemizdeki alım yerlerimizden toplam 46 milyon 410 Türk Lirası değerinde 7.765 ton zeytin alımı gerçekleştirilmiştir. Bu rakamlar üreticilerimizin ortaya koyduğu emeklerinin ürünüdür. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

-Tesisleşme çalışmaları devam ediyor
Tesisleşme çalışmalarının devam ettiğini de belirten Özçakır,” 2000’li yıllarda yapılan tesisler neredeyse atıl duruma gelmişti. Birlik yönetimine yaptığımız talep doğrultusunda Edincik Karatoprak mevkiinde 5 bin tonluk modern bir depolama tesisi yapılmış ve hizmete alınmıştır. Ayrıca Edincik merkezinde bulunan iki parsel arsa (320 metrekare), Esnaf Kefalet Odası ile Bandırma Belediyesi’nden satın alınmış, birleştirilme ve diğer resmi işlemleri gecikmesinden dolayı inşaat yetişmemiştir” şeklinde konuştu. Özçakır devamında şunları söyledi “Piyasada tek alıcı olarak kalan Marmarabirlik, alım fiyatları ve ekonomik koşullar çerçevesinde en kısa vadeye yayılan ürün ödemeleri ile yine üreticilerimizin en büyük destekçisi olmuştur. Bu zor yılda ortaklarımızın her zaman olduğu gibi yine yanında olan Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa ve Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyorum. Yapılacak Genel Kurulumuzun ortaklarımıza ve Marmarabirlik ailesine şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”

20 Ocak Pazar günü yapılacak Marmarabirlik Edincik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Genel Kurulunda 2 bin 830 ortağın 2bin 400’nün oy kullanma hakkı bulunuyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube
Sıradaki Haber İhbar Doğru Çıktı Otobüste Yakalandı