Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Özel çocuklardan özel program

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürvekili Güler “Engelliler konusu insani ve vicdani sorumluluk meselesidir.”dedi.

Bandırma İlçe Milli Eğitim

Bandırma Hafsa Sultan Anadolu Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürlüğü bünyesinde eğitimlerini sürdüren özel öğrenciler Engelliler Haftası kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi. Okul konferans salonunda düzenlenen etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürvekili Ercan Güler, Şube Müdürü Gülsemin Kaçar, Hafsa Sultan Anadolu Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Canan Gürbüz, okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

-Toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırılmalı
Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürvekili Ercan Güler “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, önlerindeki tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak ve onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur” dedi.

-Farkındalık olarak algılıyoruz
Engelliler Haftası’nın dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlandığını anımsatan Güler “Engelliler konusu insani ve vicdani sorumluluk meselesidir. Çünkü her insan bir engelli adayıdır. Dolayısıyla her insanı ve her kurumu ilgilendiren bir meseledir. Bu bağlamda Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu meseleyi bir sosyal farkındalık meselesi olarak algılıyoruz” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edremit Belediyesi, Altınoluk Mahallesi’nin simgelerinden
Sıradaki Haber Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi yeniden açıldı