Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Özgürlükler için meydana indiler

TİP ve Demokrasi Platformundan özgürlükler için Bandırma Cumhuriyet Meydanında oturma eylemi.

TİP ve Demokrasi Platformundan

Türkiye İşçi Partisi Bandırma İlçe Örgütü ve Bandırma Demokrasi Platformu Cumhuriyet Meydanında “Can Atalay ve Gezi Tutsaklarına Özgürlük” konulu oturma eylemi ve basın açıklaması yaptı.

TİP Bandırma İlçe Başkanı Şerife Sevim Şenel, Anayasa Mahkemesinin Gezi Parkı Davası nedeniyle tutuklu bulunan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay ile ilgili kararını 12 Ekim’de açıklayacağını söyledi. Şenel, “Can Atalay hakkında kesin bir gerçek bulunuyor: Atalay’ın vekil adaylığı hukuka uygun şekilde olmuştur, Hatay halkı tarafından seçilmiştir, TBMM İnsan Hakları Komisyonunun üyesidir, danışmanları vardır, vekillik görevini yapması önünde hiçbir engel yoktur ve hukuksuz şekilde cezaevindedir. Mesele yalnız Can Atalay meselesi de değildir. Cezaevinde, siyasi fikirleri nedeniyle bulunan tüm tutsaklar derhal serbest bırakılmalıdır. Bir hukuk katliamı olan Gezi Davası’ndan hükümlü bulunanlar derhal serbest bırakılmalıdır.” İfadesini kullandı.

Bandırma Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü Recep Gökdeniz’de konuşmasında, Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Gezi Davası ile ilgili kararını eleştirdi. Gökdeniz, “Bu karar, bağımsız yargının siyasi talimatlara teslim edildiğinin kamuoyuna beyan edilmesidir. Gezi Davası kararı ile toplumsal muhalefetin en temel hak ve talepleri suç unsuru gibi gösterilmek, barışçıl direnişin tarihsel ve meşru gerçekliği ısrarla çarpıtılmak, karalanmak isteniyor. Bu kararla siyasi iktidarla aynı fikirde olmayan toplumsal muhalefet odaklarına, hak ve adalet temelli faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşlarına, bilimsel gerçeklerin ışığında kentleri ve doğayı savunan meslek insanlarına, emekten ve özgürlüklerden yana mücadele eden sendikalara, yurttaşlık hakkına sahip çıkarak temel hak ve taleplerini özgürce dile getiren milyonlara gözdağı verilmek isteniyor!” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Baskını Evlere Zarar Verdi
Sıradaki Haber Sular Altında Kaldı