Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Pankart saldırısı yargıya taşındı

Balıkesir’de, CHP Kepsut Belediye

Balıkesir’de, CHP Kepsut Belediye Başkan adayı Oğuz Arslan, AK Partili Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın ekibinin, CHP’nin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi adayı Ahmet Akın’ın afişlerine saldırdığını iddia etti.

Suç duyurusunda bulunan CHP’li Oğuz Arslan, “Kepsut’ta, kamusal alanlara yasadışı şekilde bir siyasi partiye ait Büyükşehir Belediye Başkan adayının afiş çalışmasını yapan arkadaşlar, aynı saatlerde seçim büromuzun önündeki tabelaya da zarar verdiler. Bu şekilde rakibinizin afişlerine, tabelalarına zarar vererek, seçim bürolarına saldırarak seçim kazanılmaz” dedi. Daha önce seçim pankartları, AKP’li belediye tarafından kaldırılan CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın’ın, Kepsut ilçesindeki açık hava reklamına da kesici aletle saldırı düzenlendiği iddia edildi.

CHP Kepsut Belediye Başkan Adayı Oğuz Arslan, pankarta saldırdıkları iddiasıyla AKP’li Yılmaz’ın saha ekipleri hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Arslan’ın dilekçesinde, Camicedit Mahallesi’ndeki seçim bürosunun önüne konulan Ahmet Akın ve kendisine ait tanıtım pankartının falçatayla kesildiği ve yere atıldığına dikkat çekildi. Arslan, AKP’li Yücel Yılmaz’a ait pankartlarını asmak için dışarıdan Kepsut’a gelen bir grubun CHP’nin pankartını falçatayla kestiği, karşısına da AKP’li Yücel Yılmaz’ın pankartını astığını ifade etti. Arslan, pankarta zarar veren kişi ya da kişilerin cezalandırılmasını talep etti

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyasi partiler, Belediye Meclis listelerini
Sıradaki Haber Şaka gibi….O gün öyle bugün böyle