Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“PCR testleri bakanlık tarafından karşılansın”

“PCR testleri bakanlık tarafından karşılansın”

Bandırmaspor Asbaşkanı Adem Yılmaz, koronavirüs salgınının futbol kulüplerini ekonomik anlamda daha da zor duruma düşürdüğünü dile getirdi. Gelirleri düşen kulüplerin, pandemi döneminde özellikle maçlar öncesinde yaptırılması zorunlu olan PCR testlerinin masraflarını karşılamakta zorlandığının altını çizen Yılmaz, daha önce olduğu gibi bu testlerin Sağlık Bakanlığı tarafından ücretsiz yapılması gerektiğini söyledi.

-Her maç öncesi PCR testi için 16 bin TL ödeniyor

Müsabakalardan 2 gün önce maçta görev alacak ve akredite edilecek futbolcu, teknik heyet, personelin PCR testi yapması zorunlu olduğunu anımsatan Yılmaz “Kulübümüz her müsabaka öncesi PCR testlerini Sağlık Bakanlığı tarafından akredite edilen Bursa’daki bir laboratuara yaptırmakta ve bunun karşılığı olarak ta 16 bin TL test bedeli ödemektedir. TFF 1.Liginde maddi sıkıntı içinde olan ve gelirlerini tahsil etmekte zorlanan çok sayıda kulüp bulunduğu göz önüne alınarak yılda kulübümüze yaklaşık 2.5 milyon TL ek maliyet getirecek olan PCR testlerinin Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanmasını talep etmekteyiz” dedi.

-Valiliğe müracaat ettik

Yılmaz, “Tıpkı geçtiğimiz sezonda olduğu gibi bu sezonda da  takımımızın PCR testlerinin Sağlık Bakanlığına bağlı İl ve İlçe  Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılması konusunda Balıkesir Valiliğine müracaatta bulunduk. Ancak bu güne kadar kulübümüze her hangi bir dönüş yapılmadı” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“Ahilik kültürünün yaşatılması lazım”
Sıradaki Haber “Ahilik kültürünün yaşatılması lazım”