• DOLAR
  9,5905
  %-0,13
 • EURO
  11,1391
  %-0,48
 • ALTIN
  557,48
  %0,74
 • BIST
  1.493
  %0,88
Petrol İş’ten çifte kutlama

Petrol İş’ten çifte kutlama

6 Eylül’de kuruluşunun 70.yılını kutlayacak olan Petrol İş Sendikasından çifte kutlama. Bandırma’da kurulu bulunan Hidrojen Peroksit Fabrikası’nda 20 yıldan bu yana örgütlenme çalışmalarını sürdüren Petrol İş Sendikası mutlu sona ulaştı. 16 Aralık 2018 tarihinde yapılan genel kurulda üyelere sendikanın örgütlü olacağı iş yeri sayısını artıracaklarına yönelik söz veren İlyas Satırlı ve yönetim kurulu üyeleri kısa süre içerisinde bu sözlerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyor. Satırlı ve yönetim kurulu üyelerinin yapmış oldukları çalışmalar sonrasında, Petrol İş Sendikası Eti Maden İlçe İşletme Müdürlüğünden sonra Hidrojen Peroksit AŞ’de de yetkili sendika oldu. 1 Ocak 2020- 31 Aralık 2021 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesi Petrol İş ile Hidrojen Peroksit arasında imzalandı. Toplu iş sözleşmesi Hidrojen Peroksit’te çalışan 74 işçiyi kapsıyor. Toplu sözleşme ile işçilerin maaş ve sosyal haklarında  yüzde 55 ila 65 arasında iyileştirmeler yapıldı.

-20 yıllık mücadelede mutlu son

İlçede kurulu bulunan Hidrojen Peroksit AŞ’den örgütlenme çalışmalarının 20 yıldan bu yana devam ettiğini dile getiren Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İlyas Satırlı, “Yapılan çalışmalar sonrasında sendikamız 25 Ekim 2019 tarihinde yetkiyi alarak bahse konu iş yerinde toplu sözleşme imzalamaya hak kazanmıştır. Pandemi sürecinden dolayı zaman zaman toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde aksamalar yaşansa da mutlu sona ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu güne kadar yapılan görüşmeler sonrasında 74 işçimizi kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinde mutabakata varılmıştır” dedi.

-Toplu sözleşme 2 yılı kapsıyor

Toplu sözleşmenin 1 Ocak 2020 ila 31 Aralık 2021 dönemlerini kapsadığını dile getiren Satırlı, “Toplu sözleşme gereği üyelerimize sosyal haklar ve maaşlarda dahil olmak üzere toplamda yüzde 55 ila 65 arasında iyileştirme yapılacaktır. Toplu sözleşmemiz sendikamızın kuruluşunun 70 yılını kutlayacağımız şu günlerde işveren ve işçilerimiz için hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

-United İnitiators’a teşekkür etti

Satırlı, çalışanlarının sendika hakkının kullanılması konusunda gerekli desteği veren Hidrojen Peroksit Fabrikalarının sahibi  United İnitiators Şirketini yöneticilerine, Hidrojen Peroksit A.Ş Genel Müdürü Yunus Düzmekik’e, Sendika Baştemsilcisi Ergün Uzunoğlu’na, işyeri temsilcileri Kağan Topaloğlu ve Emre Kan’a, sendika şube yöneticileri Ayhan Çetin ve Gökhan Yavaş’a teşekkür etti.   

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?