Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Plaket töreninde Adin Otomotiv işçileri pankart açtı

Bandırma Belediye Başkanlığı, tarafından bu yıl 32’incisi düzenlenen Uluslararası Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivaline katkıda bulunan kurum ve kuruluşlara verilen plaket töreninde Adin Otomotiv işçileri pankart açtı.

Bandırma Belediye Başkanlığı, tarafından

Bandırma Belediye Başkanlığı, bu yıl 32’incisi düzenlenen Uluslararası Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivaline katkıda bulunan kurum ve kuruluşlara Cumhuriyet Meydanında düzenlediği bir törenle teşekkür plaketi verdi. Plaket töreninde; sendikalı oldukları gerekçesiyle iş akitlerine son verilen Adin Otomotiv işçileri “Adin sorgu odalarına da ödül varmı?”, “Adin işçisi adalet istiyor” diye pankart açtı,slogan attı.

Hatırlanacağı üzere; 15 eylül’de Halk İş’e bağlı Özçelik İş Sendikasına üye oldukları gerekçesiyle Adin Otomotiv’de iş akitlerine son verilen 51 işçinin işe iade davalarının görüşmelerine Gönen Asliye Hukuk Mahkemesinde devam edilmişti. Mahkeme heyeti; suçun sendikal hakların kullanılmasının engellenmesi olduğu, bir kısım davalı iş yeri çalışanları ve yetkililerinin sanık konumunda olduğu, ceza yargılamasının davacıların hukuki durumunu doğrudan doğruya etkileyeceğinden Gönen Asliye Ceza Mahkemesinin kararının beklenmesine karar vererek duruşmayı 12 Ocak 2024 tarihine ertelemişti.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. Sendikal hakları kullanmak demokratik bir haktır. Adin otomativde iş akitleri fesh edilen işçiler derhal işlerine geri döndürülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde
Sıradaki Haber Bandırma’da Gizli Kamera Skandalı!