Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Platform Banvit’teki vaka sayılarını sordu

Bandırma Emek Platformu Banvit

Bandırma Emek Platformu Banvit AŞ’de yaşanan Covid-19 vakalarına ilişkin basın açıklaması yaptı. Açıklama Emek Platformu Dönem Sözcüsü Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İlyas Satırlı tarafından yapıldı.

Satırlı “İlçemizde 10-15 gündür Covid-19 salgınıyla ilgili Banvit A.Ş. İşyeri için birçok şey söyleniyor ve konuşuluyor. Ancak bu güne kadar ne Banvit yönetiminden nede yetkili makamlardan halkı ve emekçileri aydınlatıcı herhangi bir açıklama yapılmadı. Ülkece normalleşmeye başladığımız bu günlerde İlçemizde Covid-19 vaka sayısındaki hızlı artış hem Banvit’te çalışan işçileri, ailelerini ve yakın ilişkide olduğu kişileri hem de halkımızı tedirgin etmekte ve endişelendirmektedir”dedi.

Satırlı “Ülkemizde Covid-19 vakasının ilk görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA her gün yapılan toplam testten tutun iyileşen hasta sayısına kadar şeffaf bir şekilde halkı bilgilendirmiştir. İlçemizde de bu söylentilerin ve tedirginliğin önüne geçmek için yetkili makamlar sayıları açıklamalıdırlar. Herkes evde otururken çalışmak zorunda bırakılan işçileri ve emekçileri temsil eden Emek Platformu bileşenleri olarak bizler doğru sayıları halkımızın ve emekçilerin bilmesi gerektiğine inanıyor ve yetkili makamlara şu soruları soruyoruz, halkı ve emekçileri bilgilendirmelerini bekliyoruz”ifadesini kullandı.

Satırlı açıklamasında yetkilere “Son 15 gündeki pozitif vaka artışları Banvit’ten mi kaynaklanmaktadır?Banvit’ten kaynaklıysa üretime ara vermeyi düşünüyor musunuz? Son 15 günde kaç kişiye test yapılmış ve kaç kişi pozitif çıkmıştır? Son 15 günde pozitif vakaların kaçı çalışan, kaçı çalışanın ailesi ve yakınıdır? Pozitif çıkan vakalardan kaç kişi hastanede tedavi görmekte kaç kişi evde karantinadadır? Hastane de yoğun bakım da yatan pozitif hasta var mıdır? Son 15 günde Covid-19’dan kaybettiğimiz hasta var mıdır?”diye sordu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan,
Sıradaki Haber Karesi İHA Üssü’nde sona gelindi