Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Polat: “askıda ekmek tam bir trajedidir”

Polat: “askıda ekmek tam bir trajedidir”

“Askıda ekmek” polemiğine Atatürkçü Düşünce Derneği Bandırma Şube Başkanı Serdar Polat’ta katıldı. Polat, Cumhuriyetin 97.yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği törenin ardından bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında, iktidar ortaklarına yurttaşlarımızın onurunu kıran “Askıda ekmek” uygulaması yerine Atatürk’ün ekonomi modeline kafa yormaları çağrısında bulunan Polat “ Köprü ve oto yollara,şehir hastanelerine devlet kasasından ödendiği ve parasının kime verildiği gizli saklıyken vatandaş borç batağında kıvranırken askıda ekmek tam bir trajedidir” dedi.

Polat “Atatürk’ün ekonomi modeliyle geleceğe umutla bakan bir millet,bir ulus devlet,bir çağdaş toplum yaratılmıştır. Atatürk Türkiye’sinde  bir öğretmen bir aylık maaşıyla 20 cumhuriyet altını alırken günümüzde 10 gram altın bile alamamaktadır. Kamu çalışanları,işçi ve emeklilerimiz yoksulluğun pençesinde can çekişmektedir. Gelir dağılımındaki adaletsizlik,adil olmayan vergi sistemi,acil çözüm bekleyen önemli büyük sorunlardır. Atatürk’ün milli ekonomi modeli,yurttaşlarımızı rahatlatacak ve geleceğe umutla bakmasını sağlayacak çözüm önerilerini de barındırmaktadır.2023 bütün sıkıntıların aşıldığı bir dönemim müjdecisidir” şeklinde konuştu.

Basın açıklamasında, Belediye Başkanı Tolga Tosun, Eğitim İş Sendikası Şube Başkanı Kadir Taylan, CHP İlçe Başkanı Dr. Selim Panç, İyi Parti İlçe Başkanvekili Alaeddin Dal, Belediye Meclis Üyeleri Merve Polat, Aydilek Gönenç ve Nuvit Erten’de hazır bulundu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kargı’dan dikkat çeken uyarı
Sıradaki Haber Kargı’dan dikkat çeken uyarı