Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Polat: “Seferberlik emrini aldık”

Bandırma Belediye Meclisi Cumhuriyet

Bandırma Belediye Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi Grup Sözcüsü Merve Polat, partisinin 38.kurultayını gazetecilere değerlendirdi.

Polat, kurultayda Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlık için yarıştığını ve seçimleri ikinci turda Özgür Özel’in kazandığını anımsattı. Açıklamasında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ve ilk yasal siyasi partisi olma özelliklerini taşıyan CHP’nin kuruluş değerlerinde olduğu gibi demokrasiyi hem parti içi hemde ülkede eksiksiz biçimde hayata geçirmeyi hedef edindiğini vurgulayan Polat “Bu kurultayda ülkemiz bunu görmüştür. Her ne kadar ülkenin asıl problemi iktidarsa da genel seçim sürecinden sonra halkın genelinde ve partinin tabanında yükselen değişim sesleri partimizin kurultayına da yansıdı. Kurultay delegelerinin de oylarıyla Özgür Özel partimizin 8. genel başkanı olarak seçildi. CHP’nin kişilerin değil ideolojilerin partisi olduğunu bu kurultayda ülkemiz bir kez daha görmüş oldu” dedi.

-CHP’li belediyelerin sayısını arttıracağız
Polat “Artık parti olarak önümüze bakacağız. Asıl olan CHP’nin iktidar olması ise bunun için çalışmaya devam edeceğiz. 7. genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz genel seçimde göstermiş üstün çalışma ve mücadeleyle bunu başarabileceğimizi bize hissettirmiş, bu motivasyonu bizde sağlamıştır. Şimdi sıra Özgür Özel başkanımızla önce yereldeki iktidarımız güçlendirerek CHP’li belediyelerin sayısını artırmak ardından da genel seçimlerde iktidar olmaktır” şeklinde konuştu.

-Seferberlik emrini aldık
CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in kurultay sonrası salonda ilk yaptığı konuşmasında 31 Mart yerel seçimleri için seferberlik ilan ettiğini anımsatan Polat “Bizde CHP gönül vermiş, parti için aktif siyaset yapan kişiler olarak bu seferberlik emrini aldık. Üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmak için bu günden itibaren çalışmalara başladık. 38.kurultayımız önce partimize sonrada ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

-Birlik çağrısında bulundu
Bandırma İlçe kongresinde olduğu gibi genç ve dinamik kadroların genel merkez düzeyinde de yönetime geldiğini dile getiren Polat “ Şimdi zaman kendi kişisel ikbal ve koltuk hırslarımız uğruna rakip gördüğümüz kişilere zarar vermek adına partiye zarar veren davranışlardan kaçınarak birlik olma zamanıdır. Zaman yerelde iktidarımızı güçlendirerek devam ettirme ve genelde iktidar olma zamanıdır. Bu uygun davranmamakta ısrarcı olanlara parti tabanı ve seçmenin en iyi cevabı vereceğinden şüphemiz yoktur” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma, Paşabayır Mahallesi’nde bulunan bir
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA SOYGUN YAPTI