Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Polat’tan çarpıcı açıklamalar

Son yıllarda Atatürk ve

Son yıllarda Atatürk ve Atatürkçülüğün bazı kesim ve merkezler tarafından ana hedef haline getirildiğini dile getiren Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Serdar Polat, “Atatürk’ün çekilmeyen, hazmedilemeyen kısmı devrimci, çağdaş, cumhuriyetçi, insan haklarına saygılı, demokrat bir kişi olmasıdır” dedi.

Atatürkçülük ana hedef haline getirildi
Atatürk ve Atatürkçülüğü ana hedef haline getirilmesinde tarih bilgisi eksikliğinin önemli etkisinin olduğunu dile getiren Polat “Bunun sebebi birçok kişinin tarih bilgisinin eksikliğinden kaynaklanıyor. Etrafımızda tarihçi görünümlü bazı kişiler yaptıkları açıklamalarla Atatürk’ü zaafa uğratmaya çalıştılar. Bunun ana sebebi de Atatürk devrimlerinin hala kabullenilememesidir. Atatürk öyle bir beton dökmüş ki bu betonu sürekli yıkma girişimleri var. Ama bu beton çok sağlam. Atatürk basit bir devrim basit bir modernleşme çalışması yapmamıştır. Atatürk yönümüzü batıya dönelim derken batının kültürünü halka dayatmamıştır. Atatürk’ün çekilmeyen hazmedilemeyen kısmı devrimci, çağdaş, cumhuriyetçi, insan haklarına saygılı demokrat bir kişi olmasıdır” ifadesini kullandı.

-Bizden bu ülkeye zarar gelmez
Son yıllarda Atatürk devrim ve ilkelerinin devletin üniter yapısı ve toplum yapısından silinmeye çalışıldığını öne süren Polat “Tek sevdası vatan olan ve bütün mal varlığını da devletine adamış bir insanın ilke ve inkılaplarının silinmesi girişimleri kabul edilmez. Çağdaşlığı laikliği kaldıramayan bazı kesimler tarafından hedef halindeyiz. Bizler oysa kamu yarına çalışan bir derneğiz. Bundan sonraki süreçte bizimde başımıza ne geleceğini bilmiyoruz. Kanunların verdiği ölçüde burs dağıtan, resmi bayramlarda etkinlik yapan gençlere ulaşmaya çalışan bir derneğiz. Bizim ilkemiz ve dıoğrultmuz Atatürk’ün izidir. Bizden bu ülkeye zarar gelmez. Dernek olarak hangi eylemimizden dolayı bazı kitlelerin hedefi haline getirildik onu da bilmiyoruz. Biz kime zarar vermişiz ki bize zarar veriliyor” dedi.

– Cemaatler ve tahrikatlar bizi sevmiyor
Mustafa Kemal Atatürk ve Atatürkçülüğün hem kendi zamanında hem de sonrasında bazı merkezlerin hedefi olduğunu anımsatan Polat “Cemaatler ve tahrikatlar tarafından saldırılara uğruyoruz. Bizi sevmiyorlar. Bizden nefret ediyorlar. Buradan açıkça söylüyorum bizden kimseye zarar gelmez. Bizim ortak noktamız Atatürk’tür. Bunun etrafında uzlaşmaya ihtiyacımızın olduğunu düşünüyorum. Biz ne Amerikancıyız ne batıcıyız. Biz yüzünü ilme dönen çağdaş bir Türkiye’den yanayız. Çağdaş bir toplum olmaya katkı sunmak istiyoruz. Tek derdimiz budur. Başka bir derdimiz yok” dedi.

-Atatürk birleşme noktamızdır
Bugün Atatürk’ü hedef haline getirenlerin bir süre sonra Atatürk’ün etrafında toplandığını vurgulayan Polat “Bunun en bariz örneklerini son yıllarda yaşıyoruz. En ummadığımız kesimlerden bir Atatürkçü tavır görmeye başladık. Daha önce öcü denilen Atatürk ne hikmetse bir toplayıcı bir önder olarak karşımıza çıkmaya başladı. Ergenekon ve Balyoz soruşturmalarından dolayı atılan tüm askerler en son yaş kararlarıyla geri döndüler. Ordunun ana karargâh yönetimin noktasına geldiler. Dönüyorlar dolaşıyorlar medet umulacak son nokta yine Atatürk oluyor. Bilinen bir gerçek vardır oda Atatürk’ün ortak ve birleşme noktası olduğudur” şeklinde konuştu.

-Yerel yönetimin desteğini alıyoruz
Dernek olarak Bandırma genelinde yerel yönetimin desteğini inanılmaz derecede hissettiklerini dile getiren Polat “Buradan Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya katkılarından dolayı teşekkür ederim. Yerelde Bandırma Atatürk ve Cumhuriyet şehridir. Anadolu’nun başka yerleşim yerlerinde Bandırma Şubesi kadar etkin bir dernek olacağını düşünmüyorum. Bandırma’nın Cumhuriyet ve Atatürk şehri olmasından dolayı gurur duyuyorum. İnsanlar üzerinde olumlu bir izlenimimiz var. Bu bizim çok hoşumuz gidiyor. Bize bu konuda destek olan çok sayıda kurum ve kuruluş var” dedi. Polat, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmadığını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyüksehir Belediye Başkanı Ahmet
Sıradaki Haber Karakoyun Sahil Yenice’yi Şenlendirdi