Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Polis 173 yaşında

Türk polis teşkilatının kuruluşunun 173’üncü yılı tüm yurtta olduğu gibi Bandırma’da da düzenlenen törenlerle kutlandı.

Türk polis teşkilatının kuruluşunun

Türk polis teşkilatının kuruluşunun 173’üncü yılı tüm yurtta olduğu gibi Bandırma’da da düzenlenen törenlerle kutlandı. Kaymakam Günhan Yazar’ın programının yoğunluğundan dolayı katılmadığı Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenlere Belediye Başkanı Dursun Mirza, İlçe Emniyet Müdürü Haydar Kılıç, Garnizon Komutan Vekili ve Merkez Komutanı Albay Mesut Pala, Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Alpaslan Serel, Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kocabıyık, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez, AK Parti Balıkesir İl Başkan Yardımcısı Cihan Güreşçioğlu, AK Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı, MHP Bandırma İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal ve çok sayıda vatandaş katıldı.

-Toplumun temel hak ve özgürlüklerini gözetiyoruz
Atatürk anıtına çelenk sunulup, İstiklal Marşı okunmasının ardından başlayan günün anlam ve önemine dair konuşmayı Komiser Yardımcısı Efe Kazım Yılmaz yaptı. Yılmaz konuşmasında “10 Nisan 1845’ten beri tarihi birikim ve tecrübelerle ilerleyen, çağın gerektirdiği modern alt yapıyı ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, değişen şartlara uyum sağlayan teşkilatımız, 172 yıllık maziyi geride bırakarak 173. Kuruluş yıldönümünü kutlarken ülkemizde ve dünyada saygın yerini almıştır. Türk Polis Teşkilatı toplumun temel hak ve özgürlüklerini gözeten, huzur ve güveni temin eden, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruyan, devlet otoritesini sağlayan en önemli teşkilattır” dedi.

 

-Bandırma geçiş güzergahı üzerinde
Bandırma’nın jeopolitik olarak kara, deniz ve demiryolu ulaşım olanaklarının tamamına sahip olduğunu anımsatan Yılmaz “Bandırma, İstanbul, Bursa, Çanakkale ve Balıkesir’in geçiş güzergahında bulunmaktadır. Bu illerle kara, deniz ve demir yolu bağlantılıları mevcuttur. Ulaşım olanakları açısından zengin ağa sahip olan Bandırma sanayinin hızla gelişmesinin neticesinde nüfusu hızla artan ve yoğun göç alan, emsal şehirlerle kıyaslanamayacak düzeyde huzurlu ve güvenli bir şehirdir” ifadesini kullandı.

-Uyuşturucu ile amansız mücadele
Narkotik suçlarla, Bandırma Emniyet Müdürlüğü’nün amansız bir mücadele verdiğinin altını çizen Yılmaz devamında şunları söyledi “Bu kapsamda 2017 yılı içerisinde gerçekleştirdiğimiz 217 operasyon sonucunda 346 şahıs adli makamlara sevk edilmiş, 65 şahsa uyuşturucu satmaktan işlem yapılarak tutuklanmıştır. 2018 yılı içerisinde çalışmalarımız aynı azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir. Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve KOM Grup Amirliği’nce okul çevrelerinde, metruk binalarda, park, bahçe ve yol güzergâhlarında yoğun uygulamalar yapılmaktadır. Asayiş olaylarında ise geçen seneye nazaran yüzde 10 azalma gerçekleşmiş, şahsa ve mala karşı işlenen suçlarda yüzde 8’lik azalma olmuştur” Şiirler okunmasının ardından ilk ve orta dereceli okullar arasında açılan şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

31 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir
Sıradaki Haber 5 SENEDE 50 SENELİK HİZMET