Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Proje yarışmasında 3’üncü olduk

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programı Başkanlığı (BİDEB) tarafından düzenlenen 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bursa Bölgesi Ödül Töreni, Bursa Uludağ Üniversitesi’nde (BUÜ) gerçekleştirildi. TÜBİTAK’ın her yıl ortaokul öğrencileri arasında temel bilim alanlarında araştırma yeteneğini geliştirmek ve proje kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla yaptığı Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın 13. Bursa Bölgesi Ödül Töreni, Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Törene Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Bandırma Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Levent Obuz ve yarışmaya katılan illerin İl Milli Eğitim Müdürleri ile Proje Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Özkan, Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Şehnaz Baltacı Göktalay, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Ödül töreninde konuşan Proje Bursa Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Özkan, proje yarışmasına ön değerlendirme aşamasında 693 başvurunun yapıldığını açıkladı. Bursa Bölge Sergisi’ne 100 projenin davet edildiği bilgisini veren Prof. Dr. Mustafa Özkan; “Öğrencilerimiz 10 alanda başvuru yaptılar. 3 yıl önce 4 alanda 50, geçen yıl 8 alanda 80 ve bu yıl ise 10 alanda 100 proje bölge sergimizde yer aldı. Buraya katılan tüm projeler bizim için çok büyük değerler taşıyor. Çocuklarımız oyun oynamak yerine proje yaptılar. Gelecekte bizlerden çok daha iyi olacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programı Başkanlığı (BİDEB) tarafından düzenlenen 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bursa Bölge Yarışması’na Bandırma Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden Yalın Turhan Matematik alanında “BİLGİ GÜVENLİĞİ İÇİN ŞİFRELE” konulu projesi ile ve İlker Melih Ontaç da Türkçe alanında “DEYİMLERİ SEVİYORUM, OYUNLA ÖĞRENİYORUM” konulu projesi ile katıldı. Yarışma sonucunda Yalın Turhan dereceye girerek üçüncü oldu. Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Levent Obuz; “Proje çalışmalarında emeği geçen öğrencilerimiz Yalın Turhan ve İlker Melih Ontaç’a; proje çalışmalarında öğrencilerimize rehberlik eden ve Bölge Yarışmalarında öğrencilerimizi yalnız bırakmayan Proje Rehber Öğretmenleri Elvan İnan ve Melek Dinçer’e çok teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube
Sıradaki Haber İhbar Doğru Çıktı Otobüste Yakalandı