Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Rektör “BANÜ 100.sırada” demişti, Urap “159.sırada”dedi

(URAP) Araştırma Laboratuvarı tarafından yapılan 2022-2023 yılı en iyi üniversite sıralamasında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, 183 devlet ve vakıf/özel üniversitesi arasında 159. sırada gösterildi.

(URAP) Araştırma Laboratuvarı tarafından

8 yıldan bu yana Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğü görevini sürdüren Prof. Dr. Süleyman Özdemir dün düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında en iyi üniversite sıralamasında BAÜN’ün 100. sırada olduğunu açıkladı.

Ancak ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarı tarafından yapılan 2022-2023 yılı en iyi üniversite sıralamasında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, 183 devlet ve vakıf/özel üniversitesi arasında 159. sırada gösterildi. Türkiye’nin en iyi üniversite sıralaması; üniversitelerin makale puanı, bilimsel doküman puanı, doktora puanı, öğretim üyesi/öğrenci sayısının total puanına göre belirleniyor. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Özdemir’in üniversiteler sıralamasında 100 rakamını neye göre verdiği anlaşılamadı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma, Paşabayır Mahallesi’nde bulunan bir
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA SOYGUN YAPTI