• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
Rektörden “kurtlu yemek” açıklaması

Rektörden “kurtlu yemek” açıklaması

Kurtlu yemek iddiasıyla ülke gündemine gelen Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde yemek firmasının Rektörlük tarafından uyarıldığı öğrenildi.

-Öğrencilerin yüzde 80’i yemeklerden memnun

İddialara ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulunan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir “İddialarla ilgili gerekli araştırmayı yaptık. Şikâyetleri ihbar kabul ederek yemek işini alan kuruluşu ihtar ettik. Ancak yemeklerden şikâyet eden birkaç sosyal medya paylaşımı dışında ortada net bir konu yok. Paylaşımda bulunan öğrencilerimizle de dinledik. Şunu açıkça belirtmek isterim ki yaptığımız anketlerde öğrencilerimizin yüzde 80’i yemeklerden memnun. Hedefimiz önümüzdeki dönemde yemeklerin üniversite içinde ve gözetiminde yapılmasıdır. Bu konuda alt yapımızın büyük bir bölümünü hazırladık ”dedi.

-Özdağ’da tepki göstermişti

Hatırlanacağı üzere; Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde öğrencilere verilen yemek ve çorbadan kurt çıktığı iddia edilmişti. Sosyal medyada yayılan fotoğraflarda görülen kurtlu yemekler, tepki toplamıştı. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da konuya sessiz kalmamıştı.  Özdağ twitter hesabından yaptığı paylaşımında “Yapmayın bunu gençlere. Sizin çocuklarınız nasıl değerli ise bu gençler de öyle değerli. Çocuklarınıza yedirmeyeceğiniz yemekleri, bu gençlere yedirmeyin. Bir yumurta, çeyrek ekmekten oluşan kahvaltı İle okula aç gitmelerine izin vermeyin” diyerek tepki göstermişti.  .

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?