Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Rektörlük Şenocak konferansını iptal etti

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğü, İlahiyatçı İhsan Şenocak’ın konuşmacı olarak katılacağı “Gençlik ve Geleceği” konulu konferansı Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’ndan gelen tepkiler üzerine iptal etti. Konferansın iptal edilmesi üzerine Meşale Fikir ve Hareket Derneği Konferansı Çınaraltı Derneği çok amaçlı salonunda yapmak zorunda kaldı. Dernek Başkanı Yılmaz Özdemir, yaşanan bu gelişmelerin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “CHP zihniyetine boyun eğenleri unutmayacağız. Bilinsin ki bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dedi.

-Üniversiteye tepki gösterilmişti
Hatırlanacağı üzere İlahiyatçı İhsan Şenocak, Bandırma Meşale Fikir ve Hareket Derneği’nin düzenleyeceği “Gençlik ve Geleceği” konulu bir konferansa katılacak olması hafta içinde tartışmalara neden olmuştu. Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, üniversitelerin amacının, bilimsel araştırma yapmak, bu araştırmalar ile toplumsal gelişime katkı sunmak ve nitelikli insan gücü yetiştirmek olduğunu anımsatılmıştı.


-Görevleri anımsatılmıştı
Açıklamada “Bilim üretmesi, bunu özendirmesi ve etkinlikleri ile bütünleştirmesi gereken şehrimizin üniversitesinde, bu çağdışı zihniyetlerin konferans vermesini şiddetle kınıyoruz. Onyedi Eylül Üniversitesinin bu yanlıştan bir an önce dönmesi gerekmektedir. Kadınlarımızı ötekileştiren, dahası onları cinsel obje olarak gören Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı kişilerin çağdaş yaşamın sembolü olmuş, sosyal demokrat değerlerin benimsendiği şehrimizde nefes dahi almasına tahammülümüz yoktur” denilmişti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Varnalı TÜED Bandırma Şubesi
Sıradaki Haber Ahmet Varna’lı Adaylığını Açıkladı