Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Röktör Özdemir’in koltuğuna şimdiden 4 aday var

2015 yılında Bandırma Onyedi

2015 yılında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’ne Rektör olarak atanan Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in görevi 17 Eylül 2023 tarihinde sona eriyor.
Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) Ağustos ayında çağrıya çıkması bekleniyor. 8 yıldan bu yana Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğü görevini sürdüren Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in Cumhurbaşkanlığı kararıyla başka bir üniversitede rektör olarak görevlendirilmemesi halinde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesine öğretim görevlisi olarak geri dönecek. Akademik çevrelerde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğü için öğretim görevlileri Nurettin Cengiz, Zekai Mete, Mehmet Erçakar ve İsmail Şahin’in ismi geçiyor.

-Ülkede örneği yok

Prof.Dr. Süleyman Özdemir’in Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde Rektörü olarak görevine devam edebilmesi Cumhurbaşkanının kararına bağlı ancak bu güne kadar aynı üviversitede 8 yılın üzerinde rektör olarak görev öğretim görevlisi bulunmuyor. 2015 yılından buyana İsparta Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğü görevini sürdüren Prof.Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, 1 Ağustos 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararıyla  Yüksek Öğretim Kurumları Üyeliğine atanmıştı.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönen İlçesindeki görevi sona eren
Sıradaki Haber DR. ARSLAN YURT VE AİLESİNE VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ