" /> Sağlık emekçileri zam talep etti – Marmara Olay

 • DOLAR
  %0,80
 • EURO
  %0,78
 • ALTIN
  %0,36
 • BIST
  %4,10
Sağlık emekçileri zam talep etti

Sağlık emekçileri zam talep etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sağlık emekçilerinin tümünü kapsamayan ek gösterge ve maaş artışıyla ilgili açıklamalarına tepki gösteren Balıkesir Sağlık Emekçileri ve Sağlık İş Sendikaları üyeleri , Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı. Sağlık Emekçileri Sendikası Balıkesir İl Başkanı Erdinç Karapınar tarafından okunan ortak basın açıklamasında  zam talep edildi.

-Sağlık ekip işidir

Karapınar “Sağlık ekip işidir. Biz sağlık emekçileri farklı unvanlarda olsak da hizmeti beraber yürütmekteyiz, kimse bu birlik ve beraberce ekip halinde sağlık hizmeti sunduğumuzu unutmamalıdır. Ekibi birbirine düşürecek, iş barışını bozacak her türlü eylemden, düşünceden uzak durulmalıdır. Pandemi dönemi özellikle göstermiştir ki ,tüm sağlık hizmeti veren sağlık emekçileri çalışmada, izin kullanmada sağlık personeli olarak değerlendirilip aynı kategoriye alınırken ödemelerde ayrım yapılmış olması daha doğrusu yapılıyormuş gibi yapılması kabul edilemez” şeklinde konuştu.

-Bu oyuna gelmeyeceğiz

Karapınar “Toplu Sözleşme Masasında eli boş kalkan yetkili sendika bütün Kamu Emekçilerini 400 lira aldatmacasıyla gözünü boyamaya çalışmaktadır, çalışanlar arasında sendikalı, sendikasız ayrımı olmadan yüzde 1’lik dilim sınırı olmadan tüm sağlık emekçilerine bu ücret yansımalıydı. Son iki yıldır tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçileri Covid-19 pandemisine karşı olağanüstü çaba içerisinde hep birlikte mücadele etmektedir. Bu süreçte 176’sı doktor, toplamda 490 sağlık emekçisi covid nedeniyle yaşamını yitirmiş, sağlık emekçilerinin yarısından fazlası hastalığa yakalanmıştır. Covid’in iş kazası ve meslek hastalığı sayılması talebi kabul edilmemiş, illiyet bağı aranmıştır. Söz konusu teklif müstakil bir kanun teklifi olmadığından gerekçesi bulunmamaktadır ve hiçbir ihtisas komisyonunda görüşülmemiştir. Dolayısıyla adeta oldu, bitti şeklinde gerçekleşmiştir. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz, sağlık ekip işidir. Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçilerine buradan bir kez daha sesleniyoruz; sağlık ekibinin her bireyi için haklarımız alıncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?