Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Sahada soğumuş teşkilatı tekrar ısıtmak istiyoruz”

“Sahada soğumuş teşkilatı tekrar ısıtmak istiyoruz”

Genel Merkezi AR-GE ve Eğitim Başkanlığı’nın düzenlediği Teşkilat Akademisi eğitimleri Balıkesir’de gerçekleştirildi. Hasan Can Kültür Merkezi’nde başlayan ve iki gün sürecek eğitimlerde teşkilat mensuplarına çeşitli konularda eğitimler verilecek.

Eğitim programının açılışında konuşan AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, pandemiyle birlikte teşkilatlarda oluşan ataletin sona erdirilmesi için eğitimlere başlandığını söyledi. Başaran, “2019 seçimlerinden hemen sonra pandeminin de girmesiyle teşkilatlarımızda doğal bir atalet meydana geldi. Genel merkezimiz Teşkilat Başkanlığımız, ER-GE Başkanlığımız teşkilatlarımızın 2023 hedeflerine daha azimli, daha gayretli, hazır bir şekilde ulaşabilmesi için bu eğitim programlarını tertip etmeye başladı. Teşekkür ediyoruz. Bütün teşkilatlarımız azimli, gayretli ve hassasiyetle seçimlere; insanlarımızın gönlüne dokunarak ulaşmanın gayreti ve çalışması içinde. Yaşadığımız tabi ki sıkıntılar var. Ta bi ki memleketimizin bazı problemleri var. Fakat teşkilatlarımız vatandaşlarımıza bunların çözümünün yine AK Parti olduğunu, yine Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK kadroların bu problemleri çözeceğini çok anlatmak zorunda, insanlarımıza bu hassasiyeti iletmek durumundayız. İşte bu akademik faaliyetler, eğitim faaliyetleri bunların hazırlanmasında, teşkilatlarımızın sahadaki her şarta, her duruma, her vaziyete müdahil olabilmesi, tam yetkinlikle, tam kararlılıkla insanlarımıza güven verebilmesi adına bir hazırlık çalışmasıdır. Bunu çok önemsiyoruz tekrar genel merkezimize teşekkür ediyoruz. İnşallah hayırlısıyla bu programlar, bu aktivasyon inşallah sahadaki soğumuş olan teşkilatımızı tekrar ısıtmak, 2023 hedeflerimize olan yoğun çaba gerektiren faaliyetleri hazırlamak açısından önem arz etmektedir. Pazartesi ve Salı günleri Genel Merkezimiz Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir başkanlığında yaptığımız toplantılarda bütün hanelerimize iletilmek üzere broşür çalışması başlatıldı. İnşallah bu broşürleri tüm ilçe teşkilatlarımıza da ileteceğiz. Pazartesi günü tüm kapıları tık tık çalacağız, gönüllere dokunacağız, yapmak istediklerimizle ilgili broşürlerimizi dağıtarak inşallah çok ciddi bir başlangıç yapacağız. Hepinizi bu konuda çok hassas ve gayretli davranmaya davet ediyorum. İnşallah hayırlısıyla 2023 hedefine durmadan, yorulmadan, azimle, gayretle, sadakatle, çalışacağız. Durmak yok yola devam” diye konuştu.

“2001’den bu yana girdiğimiz tüm seçimleri kazandık”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ise AK Parti’nin 2001 yılından bu yana girdiği bütün seçimleri kazanarak 2023 seçimlerine hazırlandığını ifade etti. Yılmaz, “Tecrübe çok önemli bir şey, 2001 yılından beri girdiği her seçimi kazanan teşkilatımız 2023’e hazırlanıyor. Buna hazırlanırken de her şeyde olduğu gibi yenileniyoruz, yeni arkadaşlarımız var. Sizlerin engin tecrübeleriyle 2023’e hazırlanma yolunda teşkilatımıza düşen görevler var. Davamızın aşnı ne? Biz bu millet için, bu dünya için neyi ifade ediyoruz? Yenilenen her şey gibi partimizdeki yenilikler de neler? Zincir en güçlü tarafı nedir en zayıf halkası kadardır. Her birinizin ayrı bir teşkilatçı olarak güçlenmesi gerekiyor. Eğitim şart diyoruz. Bu Hikaye’nin Kahramanı Sensin sloganıyla başlatılan bu eğitimlere verimli bir şekilde devam etmesini ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından basına kapalı olarak yapılan eğitim programında teşkilat mensuplarına çeşitli konularda eğitim verildi. AK Parti TBMM Grup Başkanı İsmet Yılmaz, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, AK Parti Balıkesir milletvekilleri Yavuz Subaşı, Belgin Uygur, Adil Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ile partililer katıldı. Teşkilat Akademisi eğitimleri iki gün sürecek.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ustaoğlu: “Suç örgütlerine nefes aldırmayacağız”
Sıradaki Haber Ustaoğlu: “Suç örgütlerine nefes aldırmayacağız”