Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şahin, Sağlık Bakanı Koca’yı istifaya çağırdı

Şahin, Sağlık Bakanı Koca’yı istifaya çağırdı

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin,”Kelime oyunu yaparak terimlere farklı anlamlar yüklemeye çalışmanın ne pandemi ile mücadeleye ne de ulusal çıkarlarımıza faydası vardır.” dedi. Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana Sağlık Bakanı’nın paylaştığı veriler üzerindeki tartışmaların hala sona ermediğini söyledi.

3 gün arayla farklı açıklama yaptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 27 Eylül’de “Testi pozitif çıkan kişi, bulaşıcılık açısından kendini tıpkı hastanedeki hasta gibi görmelidir.” ifadeleri sonrasında 1 Ekim’de “Her vaka hasta değildir” dediğini öne süren Şahin, “Sağlık Bakanı 3 gün arayla yaptığı açıklamalarla kendi kendini yalanlamaktadır. Tıp eğitimi almış herkes bilir ki vaka ile hasta aynı anlamı ifade eder. Sağlık Bakanı bilmelidir ki kelime oyunu yaparak terimlere farklı anlamlar yüklemeye çalışmanın ne pandemi ile mücadeleye ne de ulusal çıkarlarımıza faydası vardır.” dedi.

-Görevinden istifa etmelidir

Şahin, kamuoyuna yalan beyanda bulunmanın kanunlara göre suç olduğunu belirterek, Sağlık Bakanı’nın da beyanları ile kamuoyunu yanlış yönlendirdiğini iddia etti. Bir bakanın vatandaşlarına gerçeğe aykırı beyanda bulunmasının karşılığının istifa olabileceğini savunan Şahin, “Sağlık Bakanı derhal görevinden istifa etmelidir. Bu hem halkımızın sağlığına hem de ulusal çıkarlarımıza en büyük hizmet olacaktır.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi’de asfaltlama çalışmaları sürüyor
Sıradaki Haber Karesi’de asfaltlama çalışmaları sürüyor