Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şahin’den Akın’a telgraf dersi

CHP Genel Başkan Yardımcısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın düşman işgalinden kurtuluşun 98.yılı nedeniyle yayınladığı mesajlarında Atatürk ve silah arkadaşlarını anmamakla ve isimlerini geçirmemekle suçlamasına Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin’den sert tepki geldi.

-İftira ve çamur siyaseti kendisine yakışmadı

Şahin açıklamasında “Gündeme gelebilmek için hamaset ve slogan oldu mu her konuya balıklama atlayan Ahmet Akın ne kadar bilgisiz, Balıkesir ile ne kadar ilgisiz olduğunu bir kez daha göstermiştir. Gözünü Belediye koltuğu bürüyen Ahmet Akın Büyükşehir Başkanımız Yücel Yılmaz’ın açıklamasını okumaktan bile aciz duruma düştüğünü görmüş olduk. Ahmet Akın içine sürüklendiği iftira ve çamur siyaseti ile CHP’de koltuk sahibi olabilir. Ancak Kuvayı Milliye şehri Balıkesir’in Kurtuluş gününde iftira ve çamur siyaseti bir Balıkesir Milletvekiline yakışmamıştır. Öte yandan bu vesileyle gülümseyen yüzünün arkasında gizlediği gerçek yüzü, sahip olduğu zihniyetini açığa çıkarmıştır, yüzünde taşıdığı maske düşmüştür” dedi.

-Hamaseti bırak Balıkesir’e faydalı ol

Ahmet Akın’a iftira, slogan, çamur atma, hamaset ve laf üretmeyi bırakıp Balıkesir’e faydalı olmaya çağıran Şahin “5 yıldır milletvekilli sıfatıyla Balıkesir’i gezip tozduğu, laf yapıp, gülüp eğlendiği yeter. Ahmet Akın ilkokulda öğretilen “Telgraf” , “Kutlama”, “Anma” gibi kavramları, Telgrafın nasıl yazılır, içinde ne olur gibi bilgileri bile bilmediği gibi “Telgraf Yönetmeliği”nden de haberi yok anlaşılan.. Hangi okullardan mezunu olduğunu, iş hayatında neler yaptığını, hayat hikayesini doğru biçimde yazmayan Ahmet Akın’ın yüzünde taşıdığı ifadenin samimiyetini her konuştuğunda Balıkesir öğrenecektir. Ahmet Akın avare kasnak gibi gezip tozmaktan gülüp eğlenmekten vakit bulup Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin web sayfasında 5 Eylül 2020 tarihinde yayınlanan kurtuluş mesajında Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle andığını okuyabilir..Bu sayede Balıkesir ile ilgili biraz bilgi sahibi de olabilir” şeklinde konuştu.

-İşte Yılmaz’ın kutlamalardan 1 gün önceki açıklaması  

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı nedeniyle yayınladığı mesajında, “Balıkesir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı bağımsızlık yürüyüşünde Milli Mücadele ateşinin yakıldığı ilk şehirdir. Balıkesir, Milli Mücadele’de ilk kurşunun atıldığı ve söz konusu bağımsızlığı olduğunda devleşen ve devletleşen bir şehirdir” dedi.

-Balıkesir milli mücadelenin devleşen ilidir

Yılmaz mesajında “Mondros sonrası Osmanlı topraklarının fiilen işgal edilmeye başlanması ve 15 Mayıs tarihinde İzmir’in işgali sonrası Kahraman Balıkesirliler Okuma Yurdu ve Alacamescit toplantılarını organize etmiş; 41 kişilik heyetle Balıkesir’de örgütlü direnişi başlatmışlardır. ‘Düşmanı bitirecek ve topraklarımızdan söküp atacak gücün namlunun ucunda olduğuna’ inanan Balıkesir, ülke savunmasının bölge direnişinden geçeceği bilincinden hareketle 5 kongreyle Milli Mücadele’yi sevk ve idare ederek Kuvây-ı Milliye’nin başkenti olmuştur. 30 Haziran 1920’de işgal edilen cennet vatanımızın nadide köşesi Balıkesir, 6 Eylül 1922’de özgürlüğüne kavuşmuştur. 6 Eylül, kök saldığımız şanlı geçmişimizi modern dünyanın en parlak gündüzüne taşıma idealiyle bir medeniyet yolculuğunun dönüm noktasıdır. 6 Eylül; modern, güçlü ve büyük Türkiye’nin Cumhuriyet ile taçlandırılacağı süreçte bağımsızlığını her şeyin üstünde tutan bir halkın işgalci güçlere karşı destanlar yazdığı bir serüvenin adıdır. Topyekûn mücadelenin ve vatanı sahipsiz bırakmamanın sembolü olan Kuvây-ı Milliye ruhunun yansımasıdır 6 Eylül. Bu ruh, her türlü imkânsızlık içinde canlarını ortaya koyarak vatan savunmasını bırakmayan atalarımızın ruhudur. Ve Millî Mücadele bu ruhla verilmiş, Kurtuluş Savaşı bu ruhla kazanılmıştır. Savaşmaktan yorgun düşmüş Anadolu, Balıkesir’in başlatmış olduğu bu bölgesel savunmadan ilham almış ve Balıkesir, milli mücadele’nin devleşen ili olarak tarihteki yerini almıştır” ifadesini kullandı.

-Rahmet ve minnetle anıyoruz

Yılmaz devamında şunları söyledi “Milli Mücadele ateşini yakarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında en büyük rolü oynayan kahramanlarımıza çok şey borçlu olduğumuz bilinciyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm Milli Mücadele kahramanlarımızı, vatanı ve kutsal değerleri uğruna gözünü kırpmadan ölüme yürümüş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bağımsızlığını her şeyin üstünde tutan tüm Balıkesirli hemşerilerimin Balıkesir’in düşman işgalinde kurtuluşunun 98. yıl dönümünü kutluyorum.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tabanca, av tüfeği, ve uyuşturucu
Sıradaki Haber 3 Tutuklama