Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şahin’den Milletvekili Akın’a salvo

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı’nın, yüksek maliyetli olduğu gerekçesiyle sökülen dikey bahçelerin hibe yoluyla Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına verilmesine onay vermemesi CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin karşı karşıya gelmesine neden oldu.

-Boş beleş açıklamalar  

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanı Mehmet Birol Şahin konuya ilişkin yaptığı basın açıklamasında, Milletvekili Ahmet Akın’ın siyasi bir balon olduğunu öne sürdü. Akın’ın yıllardır yaptığı tek şeyin avare kasnak gibi gezerek, her konuda boş beleş açıklamalar yaparak yerel gazetelerde yer almak olduğunu vurgulayan Şahin “Milletvekilliği süresince şehrimizde hiçbir kişinin yarasına bir tutam merhem bile sürmemiştir. Her fırsatta iktidar ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesini kendince yıpratacağını değerlendirdiği her konuya balıklama atlayarak açığa düşmeye devam etmektedir. Bu son olay da bunun açık göstergesidir” dedi.

-Yatsı bile olmadan mumu söndü

Milletvekili Akın’ın, Büyükşehir Belediyesi’nin dikey bahçelerin hibe yoluyla talebinin ardından yaptığı açıklamayla kendisini olmayan ilişkilere sahipmiş gibi göstermek istediğini öne süren Şahin “Şehrimizin sorunlarını bir telefonla bile halledebilecek etkide olduğu mesajını vermek istemiştir. Ancak yaşanan süreç Akın’ın böyle bir özelliğinin olmadığını ortaya çıkarmıştır. Hani İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan  “söz almış, o iş tamam, ben herkese yakınım” diye atıp tutmuştun. Yoksa Ekrem İmamoğlu’na telefon bile edemedin mi, hanginiz doğru söylüyor Ahmet Akın..? Senin milletvekili unvanına inanarak haber yapan gazetecileri ne hale düşürdüğünün farkında mısın? Sen böyle palavra atarak siyaset yaptığını, şehrimize hizmet ettiğini mi sanıyorsun..? Bak yatsı bile olmadan mumun söndü” şeklinde konuştu.

-Dikey bahçe hayal oldu

Hatırlanacağı üzere, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, bir süre önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne gönderdiği yazıda, kullanılmayan ve atıl durumdaki park bahçe düzenleme malzemelerinin hibe yoluyla kendilerine verilmesini  talep etmişti. Bu talep üzerine CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, yaptığı basın açıklamasında şunları dile getirmişti “İstanbul Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile görüşerek Balıkesir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ın talebini ilettim. Başkanımız Ekrem Bey’in ‘elbette alabilirler’ diyerek olumlu yanıtı buradan iletebilirim. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz bana bir telefon kadar yakındırlar. Bu taleplerini bana iletmiş olsalardı, Başkanımız Ekrem Bey ile görüşüp talepleri  ivedilikle yerine getirilmiş olurdu. Nitekim bu konuyu Başkanımız Ekrem Bey ile görüştüm ve böylelikle hız kazandırmış olduk. Ben Ahmet Akın olarak, tüm Balıkesirli hemşerilerime olduğu gibi Sayın Yücel Yılmaz Başkanımıza da yakınım”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönen İlçesindeki görevi sona eren
Sıradaki Haber DR. ARSLAN YURT VE AİLESİNE VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ