Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şaka gibi….O gün öyle bugün böyle

Siyasi partiler, Belediye Meclis

Siyasi partiler, Belediye Meclis listelerini 20 Şubat 2024 tarihi itibariyle Seçim Kuruluna verdi. CHP Bandırma Belediye Başkan adayı Dursun Mirza’nın listesindeki sürpriz isim Murat Karakoyun oldu. Neden mi? 27 Ekim 2015 tarihinde Grand Asya Otel’deki belediye payının ihale yöntemiyle satışı konusunda, ihaleye katılmak isteyen ancak evrak eksikliği gerekçesiyle ihaleye sokulmamasının ardından yaptığı basın açıklamasıyla dönemin Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’yı yerden yere vuran Murat Karakoyun, 9 yıl sonra Dursun Mirza’nın listesinden 2.sıra Belediye Meclis Üyesi adayı oldu.

Karakoyun ne demişti?
Karakoyun, “Ben, konuyu yargıya taşımak için girişimlerde bulundum ve avukatım Ömer Faruk Can ile ihalenin iptal edilmesi talebiyle gerekli yasal girişimlerde bulunacağım. Olay kamuoyuna da farklı boyutlarıyla, farklı itham ve iddialarla taşınmış durumda ve bu ihale iptal edilmeli. Ben, ihale saati öncesinde ihaleye katılmak için geldim ve Belediye Başkanı Dursun Mirza, ki aynı zamanda İhale Komisyonu Başkanı, evrak eksiliğimin olduğunu belirtti. Bekle, dedi. Yanımda eşim, kardeşim ve bir arkadaşım da dışarda Başkan Mirza’dan haber beklerken, içerde Mirza ihaleyi gerçekleştirdi. Bana, hiçbir haber falan verilmedi.” demişti.

-Mirza’ya ateş püskürmüştü
Karakoyun, “Ben, ihaleye girebilmiş olsaydım, 15 milyon TL’ye kadar fiyat verecektim. Olmadı, oldurulmadı. İhale yapıldıktan sonra öğrendim ki, 11,5 milyon TL’ye otel satışı gerçekleştirilmiş. Ben, bu konuda yerin peşkeş çekildiğine inanıyorum. Anladığım, bu iş daha başlamadan bitmiş, pazarlığı önceden yapılmış. Oysaki Belediye Başkanı aynı zamanda İhale Komisyonu Başkanı ve ihaleyi erteleyip, ertelemek onun inisiyatifindeydi. Çünkü gerekli rekabet koşullarını yaratmak ve bir lira fazlasına satışını gerçekleştirmek belediyenin, kentin menfaatinedir. Bu yol neden, niçin tercih edilmedi ve alel acele tek firmayla ihale, bize ‘bekle’ denirken tamamlandı, yorumda bulunmak istemiyorum. Biz, işimizin, hizmetin peşindeyiz. Bildiğim tek şey, bu ihale böyle yapılmamalı ve böyle olmamalıydı” ifadesini kullandı.

9 yıl önce yaptığı açıklamayla Mirza’yı yerden yere vuran Karakoyun, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Mirza’nın listesinden 2. sıra Belediye Meclis Üyesi adayı olarak herkesi şaşırttı.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. 0 ihalenin Başkanı Erhan Elmastasti.Murat bey o günden beri Elmastas la arası çok bozuktu.selam sabah yoktu.simdi aynı listede birlikte Bandirmayi kurtaracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ADALARDA YAŞAYAN VATANDAŞLARA İNDİRİMLİ BİLET
Sıradaki Haber VATANDAŞLARA İNDİRİMLİ BİLET