Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Saklı boğaya gelen eşkare doğurur

Saklı boğaya gelen eşkare doğurur

31Mart 2019’da yerel seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne belediye başkan aday adaylığı konusunda müracaat eden Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın Ankara’da AK Parti’den aday gösterilmek için bazı girişimlerde bulunması ve bununda basına sızması adete kendisinin ezberini bozdu.

Kurultaysürecindeki tavrı ve hakkında açılan çok sayıda davadan dolayı CHP’den tekrarErdek Belediye Başkan Adayı gösterilmesi zora giren Sarı, AK Parti ile flörtederek Cumhuriyet Halk Partisi’ne beni aday göstermezseniz, bende AK Parti’den belediye başkan adayı gösterilirim mesajını vermek istedi. Ancak Sarı’nın evdeki hesabı çarşıya uymadı. Haberi yapan basın mensuplarına öfkesi de bundan dolayı. Sarı’nın bu eylemi saklı boğaya gelen eşkare doğurur ata sözüyle birebir örtüşüyor.  Hüseyin Sarı’nın AK Parti ile olan gizli flörtügenel merkez yöneticilerinin Erdek İlçe Başkanı Kemal Kayan’ı arayarak bukonuda görüş istemesi sonrasında ortaya çıktı. 

Bu gelişmelerin ardından AK Parti İlçe Başkanı Kemal Kayan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Hüseyin Sarı’ya sert tepki gösterdi. Bu açıklamaları Balıkesir ve Bandırma basınında geniş yer buldu. Adresleri karıştıran Sarı, AK Parti Erdek İlçe Başkanı Kemal Kayan’ın açıklamalarına cevap vereceğine haberi yapan basın kuruluşları ve muhabirlerine her zaman ki üslubuyla verdi,veriştirdi. Herkes kendisine yakışanı yapar. Oda kendisine yakışanı yapmış. İnanıyorum ki Erdek İlçe Başkanı Kemal Kayan, Sarı’nın hangi AK Parti milletvekili kanalıyla partiye tekrar dönüş kapısını aralamaya çalıştığını önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacaktır.

Bugüne kadar temiz bir siyasetçi olarak partili ve partisiz her kesimin herkesin takdirini kazanan Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı AhmetAkın, Sarı’ya ilk karşılaştığında Bandırma Ağır Ceza Mahkemesi 2015/368 esas,Bursa Ağır Ceza Mahkemesi 2011/92 esas, Yargıtay 5.Ceza Dairesi 2013/3946 esas sayılı davalarında hangi suçlamalardan yargılandığını sormasını isterim. Sarı’nın bu konuda açıklama yapmaktan kaçınması halinde UYAP’tan bu davaların ne olduğunu Ahmet Akın rahatlıkla öğrenebilir. Eminim ki bu davaların hangi konular olduğu öğrendiğinde kendisi de Sarı’nın arkasında durmayacak, başkan adaylığını onaylamayacaktır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meclis Üyesi Erten’e operasyon
Sıradaki Haber Meclis Üyesi Erten’e operasyon