Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Salgın ortadan kalktı düşüncesi oluşursa başa döneriz”

Bandırma’da bir doğum günü

Bandırma’da bir doğum günü partisine katılan 7 kişiden birinde korona virüs vakasına rastlanılması sonrasında doğum günü partisine katılan 6 kişi filyasyon kapsamında Bandırma Devlet Hastanesi’nde gözlem altına alınmasına ilişkin görüşlerine başvurduğumuz Belediye Başkanı Tolga Tosun, kontrollü sosyal hayat döneminin kesinlikle salgının bittiği şeklinde algılanmaması gerektiğinin altını çizdi.

-Emekler boşa gider

Covid-19 salgını ile mücadele amacıyla alınan tedbirler ve uygulamada gösterilen başarı sonucunda yeni vaka sayılarında ciddi bir azalış trendine girildiğini ifade eden Tosun, sağlanan iyileşmenin toplumsal bir rehavete neden olmamasının, salgının tamamen kontrol altına alınması bakımından son derece önemli olduğunu söyledi. Tosun “Salgın ortadan kalktı; artık hiçbir şeye dikkat etmeme gerek yok! ‘ düşüncesi ilçemizde yaygınlaşırsa, bugüne kadar ki bütün emekler boşa gider  ve salgında tekrar başa dönülebiliriz” dedi.

-Rehavete kapılmadan tedbirlere uygun hareket edilmeli

Özellikle sokağa çıkma kısıtlamasının ardından toplumsal hareketlilikte bir artış yaşandığının altını çizen Tosun “Kovid-19 salgınına karşı yürütülen başarılı mücadele sonucu yeni vaka sayılarında ciddi bir azalma görülmektedir. Bu bizim açımızdan sevindirici bir gelişme olmakla birlikte çok daha dikkatli olmamızı gerektiren bir durumdur. Zira, salgın henüz tamamen geçmiş değildir. Bandırmalılar rehavete kapılmadan alınan tedbirlere uygun hareket etmeye devam etmelidirler. Tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor. Bir müddet daha dişimizi sıkacağız. Vatandaşlarımızdan da bu konuda anlayış bekliyoruz. Biraz daha sabır göstermelerini istiyoruz. En kısa sürede bu badireyi de atlatıp, güzel günlerde bir arada olacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edremit Belediyesi, Altınoluk Mahallesi’nin simgelerinden
Sıradaki Haber Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi yeniden açıldı